DIAMO: PARDON a první pomoc

20.11.2023 19:15 | Tisková zpráva

Práce našich báňských záchranářů nespočívá výhradně v činnostech v terénu. Naši odborníci předávají své znalosti a zkušenosti nejen našim vlastním zaměstnancům, ale také různým jiným skupinám zájemců. Středisko ZBZS Odolov z odštěpného závodu HBZS Ostrava po mnoho let spolupracuje se svým sousedem – Věznicí Odolov.

DIAMO: PARDON a první pomoc
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti

Letos se už podvacáté rozjel v odolovské věznici intervenční program pro odsouzené, kteří si odpykávají trest za delikvenci v souvislosti s dopravou, s řízením motorového vozidla. Říká se mu PARDON (Resocializace PAchatelů DOpravních Nehod).

Anketa

Líbily se vám letošní oslavy 17. listopadu?

2%
86%
hlasovalo: 13429 lidí

Jde o velmi intenzivní, krátkodobý terapeutický program, realizovaný v malých skupinách, takže je možné využít skupinové soudržnosti a zpětných vazeb. Šestidenní kurz zahrnuje i vzdělávací okruhy, například jak působí na řidiče drogy či alkohol, jak ovlivňují kvalitu řízení emoce či celé komplexní téma poskytování první pomoci.

V rámci intervenčního programu pro pachatele dopravních nehod řadu let pomáhá s tématem zdravověda náš báňský záchranář Petr Šafář ze ZBZS Odolov. Frekventanti programu vždycky oceňují jeho cit pro rovnováhu odbornosti, lidského pojetí a srozumitelného podání.

Možnost vyzkoušet si nepřímou masáž srdce na figuríně bývá pomyslnou třešničkou na dortu a praktickou dovedností, kterou absolventi získají.

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo, v e-shopu pořídíte regionální i originální produkty

22:03 JCCR: Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo, v e-shopu pořídíte regionální i originální produkty

Vánoční zboží, výrobky regionálních řemeslníků a další produkty, stejně jako originální zážitky. To …