DIAMO: Začala jednání s dalšími možnými odběrateli upravených kalů z ostravských lagun

16.03.2019 18:00

Dne 6. března 2019 se v sídle odštěpného závodu ODRA státního podniku DIAMO v Ostravě uskutečnil mimořádný kontrolní den k postupu prací na odstranění tzv. nadbilančních kalů z lagun po chemičce OSTRAMO.

DIAMO: Začala jednání s dalšími možnými odběrateli upravených kalů z ostravských lagun
Foto: red
Popisek: Budova ředitelství s.p. DIAMO
reklama

Zúčastnili se jej kromě představitelů státního podniku a firmy AVE CZ (zhotovitel) také zástupci města Ostravy, Moravskoslezského kraje, České inspekce životního prostředí a příslušných ministerstev. Cílem setkání bylo informovat všechny dotčené subjekty o kontinuitě v odstraňování kalů.

Kromě prezentace postupu prací v obou realizačních etapách akce „NÁPRAVNÁ OPATŘENÍ – LAGUNY OSTRAMO, nadbilanční kaly“ zazněla na mimořádném kontrolním dni obsáhlá informace zhotovitele o jednáních s dalšími potenciálními odběrateli upravených kalů. Státní podnik DIAMO chce společně s firmou AVE CZ zajistit, aby nebyl odvoz kalů závislý jen na tlakové plynárně ve Vřesové na Sokolovsku. Vzhledem ke skutečnosti, že pro jejich konečné odstranění zbývají necelé dva roky, jevila se jako pozitivní informace o jednáních v zahraničí, kde by mohlo být uplatněno cca 15 až 20 tisíc tun kalů. Vlastnímu využití na zahraniční „koncovce“ však bude předcházet zajištění povolení přeshraniční přepravy odpadů. Přítomný zástupce Ministerstva životního prostředí potvrdil, že by to neměl být problém v případě, že budou doloženy veškeré potřebné doklady dané země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPSV: Komise pro spravedlivé důchody jednala o parametrech důchodové reformy

16:26 MPSV: Komise pro spravedlivé důchody jednala o parametrech důchodové reformy

Komise pro spravedlivé důchody na svém únorovém zasedání v pátek 28. února jednala o možných paramet…