DIAMO: Zasedání expertní skupiny pro řízení surovinových zdrojů při Ekonomické komisi OSN pro Evropu

16. 5. 2019 12:13

Ve dnech 29. dubna až 3. května 2019 se v Ženevě v sídle OSN konalo 10. zasedání expertní skupiny pro řízení surovinových zdrojů při Ekonomické komisi OSN pro Evropu (UNECE EGRM).

DIAMO: Zasedání expertní skupiny pro řízení surovinových zdrojů při Ekonomické komisi OSN pro Evropu
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti
reklama

Zasedání se účastnilo více než 300 zástupců ze75 zemí světa. Českou republiku na zasedání reprezentoval Ing. Jiří Mužák, Ph.D., vedoucí odboru mezinárodní spolupráce státního podniku DIAMO.

Státní podnik DIAMO je zastoupen v pracovní skupině pro jaderné surovinové zdroje. Pracovní skupina v letošním roce zpracovává zprávu OSN, zaměřenou na hodnocení těžby surovin pro jadernou energetiku s ohledem naplnění trvale udržitelných cílů, stanovených OSN. Návrh této zprávy byl prezentován zástupci Světové jaderné asociace (WNA) na 10. zasedání UNECE EGRM. Bylo konstatováno, že v souvislosti s důrazem na intenzivní zavádění nízkouhlíkových energetických zdrojů se jaderná energetika stává v mnoha zemích světa nedílnou součástí energetického mixu s vysokým procentem zastoupení. Vzhledem k pozitivnímu vlivu na trvale udržitelné cíle jsou jaderné energetické zdroje obecně vnímány na stejné úrovni, jako obnovitelné energetické zdroje.

DIAMO, státní podnik, se sídlem ve Stráži pod Ralskem, je organizací, která realizuje zahlazování následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví v České republice. Provádí sanační a rekultivační práce, spravuje více než 6000 dílčích environmentálních zátěží na celém území ČR. Státní podnik zajišťuje svou činnost v regionech prostřednictvím čtyř odštěpných závodů: Těžba a úprava uranu ve Stráži pod Ralskem (TÚU), GEAM v Dolní Rožínce, Správa uranových ložisek v Příbrami (SUL) a ODRA v Ostravě. DIAMO, s. p., k 31. 12. 2018 zaměstnával 2216 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

17:07 BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

Psal se rok 1990 a Československo se opět vracelo mezi demokratické státy světa. 16. února vznikla c…