DPP: Dnešní rozhodnutí soudu - Smlouva DPP se společností Rencar je neplatná

6. 9. 2019 17:05

Obvodní soud pro Prahu 9 dnes rozhodl ve prospěch Dopravního podniku hl. města Prahy (DPP) ve sporu o platnost smlouvy s firmou Rencar, která se týká pronájmu reklamních ploch na majetku DPP.

DPP: Dnešní rozhodnutí soudu - Smlouva DPP se společností Rencar je neplatná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Smlouva je dle soudu neplatná. Toto rozhodnutí je zlomovým krokem k ukončení dlouholeté a pro DPP nevýhodné spolupráce, kvůli které přichází o desítky milionů korun ročně.

„Dnešní rozhodnutí soudu vítáme a jsme rádi, že Obvodní soud pro Prahu 9 dospěl ke stejnému závěru, který DPP zastává dlouhodobě, a ke kterému dospěly soudy už v roce 2009. Tedy že smlouva s firmou Rencar je neplatná,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP. Již několik let se DPP snaží ukončit nevýhodnou spolupráci se společností Rencar, díky které přichází o desítky milionů korun ročně.

DPP bude i nadále pokračovat v maximalizaci zisků z reklamy, která se mu v posledních letech úspěšně daří díky vypisování transparentních výběrových řízení.

Dlouho kritizovaná smlouva byla uzavřena v devadesátých letech na neuvěřitelných 34 let a umožňovala firmě Rencar provozovat reklamu na více než 130 tisících ploch v majetku DPP, za kterých Rencar odváděl Dopravnímu podniku pouze necelých 50 milionů korun ročně. Podle odborného posudku, který si DPP nechal vypracovat, by přitom měl být příjem pro největší městskou firmu minimálně dvojnásobný. O potenciálů reklamních ploch ve svém majetku se DPP během posledních třech let sám přesvědčil a rozhodl se jej využít. Od té doby úspěšně DPP vysoutěžil nové kontrakty na pronájem 300 autobusů, 80 tramvají či například CLV ploch. Díky těmto dílčím výběrovým řízením podnik získal další příjem 54 milionů korun ročně. To je více, než zaplatil Rencar za pronájem zbývajících více než 130 tisíc ploch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AMSP: Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší

22:30 AMSP: Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší

Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní f…