DPP: Informace o změnách v MHD – výluka tramvají Újezd-Lazarská

06.11.2018 21:13

Z důvodu opravy tramvajové trati ve Spálené a Národní ulici bude od čtvrtka 8. 11. 2018 (cca 4:30 hod.) do pondělí 19. 11. 2018 (cca 4:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Lazarská.

DPP: Informace o změnách v MHD – výluka tramvají Újezd-Lazarská
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy
reklama

V křižovatce Lazarská – Spálená proběhne výměna kolejové konstrukce včetně pražců od Národní třídy, výměna oblouku ve Spálené ul. před křižovatkou Lazarská, oprava kolejových obvodů řídicího systému výhybek a vytápění.

Ve Spálené a Národní ul. DPP chystá broušení kolejnic, doplnění asfaltové zálivky v oblouku u Máje, navařování kolejnic v oblouku Karolíny Světlé, proti Nové scéně a za obloukem Mikulandská. Budou položeny definitivní povrchy v místech oprav kolejnic.

V křižovatce Národní divadlo proběhne výměna rozvětvení od Spálené ulice, oprava kolejových obvodů řídicího systému výhybek a vytápění.

Na Mostě Legií a ve Vítězné ulici bude provedena demontáž a zpětná montáž panelů pro opravu vodovodu u ul. Všehrdova, navařování kolejnic a srdcovek v křižovatce Újezd, ale i koordinace s diagnostikou Mostu Legií pro TSK.

Dále v celém vyloučeném úseku se bude provádět čištění (oprava) odvodnění kolejnic, oprava zastávkových označníků, oprava zábradlí, čištění žlábků kolejnic a údržba trolejového vedení.

Změny tras tramvajových linek

Linka č. 2 bude vedena v trase Sídliště Petřiny – Chotkovy sady – Malostranská (na nábřeží E. Beneše) – Právnická fakulta – Malostranská – Sídliště Petřiny.

Linka č. 9 bude zrušena.

Všechny spoje linky č. 16 budou vedeny v trase Lehovec – Sídliště Řepy.

Linky č. 18 a 93 budou v úseku Albertov – Národní divadlo odkloněny přes zastávky Výtoň, Palackého náměstí a Jiráskovo náměstí.

Linka č. 22 bude zrušena.

Linky č. 23 a 97 budou v úseku Karlovo náměstí – Malostranská odkloněny přes zastávky Palackého náměstí, Jiráskovo náměstí, Národní divadlo (na nábřeží) a Staroměstská.

Historická linka č. 41 bude v úseku Lazarská – Malostranská odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, Palackého náměstí, Jiráskovo náměstí, Národní divadlo (na nábřeží) a Staroměstská.

Linka č. 98 bude v úseku Lazarská – Anděl odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, Palackého náměstí a Zborovská.

Linka č. 99 bude v úseku Karlovo náměstí – Újezd odkloněna přes zastávky Palackého náměstí, Jiráskovo náměstí, Národní divadlo (na nábřeží), Staroměstská, Malostranská a Malostranské náměstí.

Centrální přestupní bod nočních linek tramvají bude v zastávkách Karlovo náměstí.

Zavedené tramvajové linky

V denním provozu budou zavedeny tramvajové linky č. 32 a 39.

Linka č. 32 v trase Bílá Hora – Vypich – Malovanka – Pražský hrad – Malostranská – Újezd – Anděl – Kotlářka – Motol – Sídliště Řepy (vybrané spoje budou ve směru z centra ukončeny v zastávkách Vypich a Kotlářka).

Linka č. 39 v trase Nádraží Hostivař – Radošovická / Nádraží Strašnice – Koh-i-noor – Vršovické náměstí – Náměstí Míru – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Hlavní nádraží – Olšanská – Biskupcova – Ohrada – Spojovací (v úseku Nádraží Strašnice – Nádraží Hostivař pouze každý druhý spoj).

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše (směr Čechův most) a pro noční linky Malostranská v Letenské ulici u křižovatky s ulicí Klárov (v obou směrech).

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Informační opatření

Vydávají se informační letáky v několika typech s informací v češtině i angličtině. K dispozici jsou ve vozech tramvají a autobusů i v informačních vitrínách ve stanicích metra den před a v průběhu akce. Od středy 7. 11. je pro cestující připraveno ve všech stanicích metra upozornění formou hlášení ve staničním rozhlase v češtině a angličtině. V dotčené oblasti je připraveno 18 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními informacemi. Cestujícím budou k dispozici první dva dny výluky také informátoři v reflexních vestách, kteří mohou poradit dopravní spojení v českém i anglickém jazyce. Více informací naleznete také ZDE.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 145 autobusových linek, dále 25 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2018 bylo ve vlastnictví společnosti 1 168 autobusů, 854 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 178 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2018 celkem 10 932 zaměstnanců, z toho 4 230 tvoří řidiči MHD.
Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Útok na strážce parku, policie řeší trestní oznámení

19:38 KRNAP: Útok na strážce parku, policie řeší trestní oznámení

Páteční strážní služba v okolí Strážného skončila pro strážce Krkonošského národního parku napadením…