DPP: Muzeum MHD zahajuje již 27. sezonu a očekává jubilejního návštěvníka

18.04.2019 16:04

Už tento pátek 19. dubna 2019 si přijdou na své všichni zájemci o prohlídku historických dopravních prostředků. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v 9 hodin ráno slavnostně zahájí již 27. sezonu provozu Muzea MHD v pražských Střešovicích.

DPP: Muzeum MHD zahajuje již 27. sezonu a očekává jubilejního návštěvníka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Chybět nebudou ani historické jízdy či preventivní tramvaj v rámci kampaně „Neskákej mi pod kola!“. Od Velkého pátku bude zároveň nově fungovat nástupní zastávka Planetárium Praha pro linku č. 41.

Slavnostní otevření Muzea MHD

Slavnostní otevření již tradičně připadá na Velký pátek. V budově Muzea MHD na návštěvníky čeká více než 40 historických vozidel a mnoho dalších exponátů – modelů, fotografií, historických dokumentů a plánků. Ti největší fanoušci se mohou těšit na exkluzivní vypravení kloubového autobusu Ikarus 280 a historickou tramvajovou soupravu ve složení: motorový vůz „Mevro“ a rekonstruovaný vlečný vůz „Krasin“ (tzv. „rychlík“). Jízdy budou probíhat od 10:00 na okružní trase na Vypich a zpět. Nástup a výstup bude vždy probíhat ve vozovně Střešovice. Celkem je připraveno pro veřejnost 7 jízd. Cena jedné jízdenky je 80 Kč a budou prodávány v pokladně Muzea MHD.

„O Muzeum MHD je dlouhodobě velký zájem – obzvláště rodiny s dětmi nebo milovníci historických vozidel si jej nemohou vynachválit. Přízeň návštěvníků nás moc těší a v den slavnostního otevření dokonce očekáváme letošního desetitisícího návštěvníka, pro kterého máme připravený dárek,“ říká technický ředitel – Povrch DPP Jan Šurovský.

Historická tramvajová linka č. 41

Spolu se slavnostním otevřením bude také od pátku 19. 4. (od 12:00) až do listopadu opět zaveden provoz historické tramvajové linky č. 41. Na této speciální lince neplatí tarif PID (tedy ani Lítačka), cena jízdenky pro dospělé je 35 Kč a pro děti 20 Kč – jízdenky jsou v prodeji pouze ve vozech a není možné platit platební kartou. Linka bude v provozu o víkendech a svátcích vždy od 12 do cca 18 hod. v trase Vozovna Střešovice – Výstaviště Holešovice (nástupní zastávka je nově Planetárium Praha).

Nová nástupní zastávka Planetárium Praha

Nástupní zastávka Planetárium Praha (určena výhradně pro linku č. 41) bude v zadní části obratiště Výstaviště Holešovice – právě naproti Planetáriu. Nová zastávka využije existující nepoužívanou kolej od smyčky Výstaviště k Planetáriu Praha, která je obklopená zelení, a umožní alespoň symbolickou obsluhu tramvajemi této části Stromovky. Unikátní na této zastávce je to, že do ní tramvaje budou najíždět couváním (bez cestujících), neboť se jedná o odstavnou kolej, do které nelze vjet přímou jízdou.

Preventivní tramvaj a kvíz pro děti

Během pátečního slavnostního otevření bude od 10 do 17 hod před Muzeem MHD k vidění také Preventivní tramvaj, která svým zářivým polepem upozorňuje chodce, aby nevbíhali tramvajím do cesty, pokud si chtějí uchovat zdraví. Na místě budou k dispozici i řidiči pražských tramvají, kteří vám rádi prozradí, jaké to je, být řidičem z povolání, překvapivé informace o fyzikálních vlastnostech tramvaje, či jaké bývají nejčastější příčiny srážky chodce s tramvají.

Akce, na které se spolupodílí BESIP, je zaměřená na prevenci střetů tramvají s chodci. Pokud si na místě vyplníte krátký kvíz, můžete získat dárky věnované BESIPem a DPP. Tramvaj zde můžete vidět i v další státní svátky, a to 1. a 8. 5. 2019, kdy bude muzeum otevřeno. Jízdní řád linky č. 41 je k dispozici zde. Více informací naleznete také zde a zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Informace o spáchaných přestupcích řidiči nově zjistí na Portálu občana

22:22 Ministerstvo dopravy: Informace o spáchaných přestupcích řidiči nově zjistí na Portálu občana

Na Portálu občana jsou řidičům, kteří mají elektronickou občanku nebo datovou schránku, nově k dispo…