DPP: Novým ekonomickým ředitelem se stal Jiří Pařízek

14.11.2022 17:56 | Tisková zpráva

Vítězem otevřeného výběrového řízení na pozici ekonomického ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) se stal Jiří Pařízek, který dnes nastoupil do své funkce.

DPP: Novým ekonomickým ředitelem se stal Jiří Pařízek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Výběrové řízení na tuto pozici vypsal DPP na základě žádosti akcionáře, tj. hl. m. Prahy 23. srpna 2022. Přihlásilo se do něj celkem 23 zájemců, přičemž do finálního kola postoupili čtyři kandidáti. 

Anketa

Kdo má větší „škraloup“ z dob minulého režimu?

6%
89%
hlasovalo: 30382 lidí

Uchazeči o pozici ekonomického ředitele museli postupně zpracovat a odprezentovat případovou studii a představit své vize k tématům, které úzce souvisí s ekonomikou provozu veřejné dopravy a s přípravou rozpočtů společnosti velikosti DPP, dále absolvovat psychodiagnostické testy, bezpečnostní prověrku a finální hloubkový pohovor.

Jiří Pařízek (ročník narození 1959) po většinu své pracovní kariéry působil na manažerských pozicích zaměřených na ekonomiku a personalistiku. Od roku 2015 až doposud pracoval v DPP jako vedoucí odboru Benefitů a péče o zaměstnance. V letech 2012–2015 byl radním hl. m. Prahy pro oblast dopravy a současně předsedou výboru pro dopravu zastupitelstva hl. m. Prahy. Kromě toho byl od srpna 2011 členem, a od 4. října 2012 do 9. prosince 2014 také předsedou dozorčí rady DPP. V předchozím období po zhruba 16 let zastával pozici ekonomicko-personálního náměstka Divize Autobusy DPP a předtím pozici vedoucího odboru ekonomiky a hospodářské správy koncernového podniku Zemědělské zásobování a nákup. Svoji profesní kariéru začal v roce 1987 v koncernovém podniku ČKD Praha, kde pracoval do roku 1987 jako vedoucí odboru ekonomických informací
a posléze jako vedoucí výrobní účtárny. Nový ekonomický ředitel DPP je absolventem fakulty řízení Vysoké školy ekonomické v Praze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Letošní Lipno Ice Marathon se díky počasí poběží na ledu

21:20 Turistický spolek Lipenska: Letošní Lipno Ice Marathon se díky počasí poběží na ledu

Adéla Černá a Petr Beneš - organizátoři tradičního extrémního, běžeckého závodu Lipno Ice Marathon, …