DPP: Představenstvo jednalo v souladu s předpisy a žádá o externí audit smlouvy

30.01.2020 13:18 | Zprávy

Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém včerejším jednání vzala na vědomí kompletní předložené podkladové materiály k veřejné zakázce na zajištění údržby souprav pražského metra 81-71M formou Full Service, včetně všech posudků a analýz a konstatovala, že představenstvo DPP jednalo v souladu se zákonnými předpisy a stanovami společnosti.

DPP: Představenstvo jednalo v souladu s předpisy a žádá o externí audit smlouvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Dozorčí rada současně požádala představenstvo o zajištění externího auditu, který prověří hospodárnost uzavřené smlouvy, soulad se stanovami společnosti a zákonnost využití jednacího řízení bez uveřejnění (JŘBU) na zajištění údržby souprav 81-71M formou Full Service.

Externí audit by podle usnesení dozorčí rady měla provést renomovaná mezinárodní auditorská společnost (z tzv. velké čtyřky), která se dosud k této zakázce DPP nevyjadřovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

9:22 Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

Zeptejte se kohokoli, kdo se vyzná v českých hodinkách, na ten nejdůležitější model, který kdy v Nov…