DPP: Společnost obdržela 10 nových elektromobilů pro své potřeby

11.06.2019 16:34

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) obdržel v uplynulých dnech v rámci dotačního projektu 10 pětimístných elektromobilů Nissan pro interní účely. Nahradí jimi malá dodávková vozidla, která byla pořízena během let 2004 až 2007. DPP tak přispěje k šetrnosti vůči životnímu prostředí a posílí také svá oddělení, kde jsou v rámci podnikové dopravy vozidla využívána v každodenním provozu.

DPP: Společnost obdržela 10 nových elektromobilů pro své potřeby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy
reklama

„Těší nás, že postupně a úspěšně naplňujeme strategické cíle DPP, tedy obměnu konvenčních vozidel elektromobily. Zároveň jsme využili možnosti zapojení se do dotačního projektu ‚Pořízení osobních a dodávkových vozidel‘. Díky celému procesu jsme tedy pořídili do majetku DPP 10 kusů pětimístných elektromobilů kategorie M1. Věřím, že nám nejen pomohou zefektivnit každodenní provoz naší společnosti, ale přispějí především i ke snaze DPP, být co nejohleduplnější vůči životnímu prostředí,“ řekl Jan Lebeda, vedoucí jednotky Správa Vozidel a Autobusů s tím, že tímto aktem se DPP nesmazatelně zapsal do dějin rozvoje čisté elektromobility v ČR. Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Pětimístné elektromobily (Nissan e-NV200 Evalia Acenta) s dostatečným a variabilním úložným prostorem nahradí původní konvenční provozovaná vozidla, pořízená v letech
2004 až 2007. Budou stejně jako předchozí dieselové automobily využívány v každodenním provozu. Například pro rozvoz vnitropodnikové pošty, či pro úkoly spojené s činností oddělení Technické kontroly autobusů a tramvají, posádek zajišťující výstavbu a rekonstrukce tramvajových tratí atd.

Elektromobily pro oddělení Technická kontrola – jednotky Správa vozidel Tramvaje a oddělení Technická kontrola – jednotky Správa Vozidel a Autobusů budou standardně označeny jako všechna pohotovostní vozidla DPP, včetně výstražných zařízení (majáků) oranžové barvy. Elektromobil pro oddělení Technická kontrola (JSVT) bude navíc vybaven radiostanicí. Zbývajících 8 elektromobilů bude rovněž opatřeno logem DPP a nápisem Dopravní podnik. Všech deset elektromobilů bude opatřeno samolepkou „Jezdím s podporou a logy Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí ČR a projektu EKOMOB“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci úspěšně hodnotí kontrolní akci „ROAD 8“ na dálnici D8

22:57 Celní správa: Celníci úspěšně hodnotí kontrolní akci „ROAD 8“ na dálnici D8

?Celní správa ČR provedla ve dnech 17. až 19. září 2020 koordinovanou kontrolní akci „ROAD 8". Ta by…