DPP: Za jízdenku je možné zaplatit bezkontaktně už i v autobusech MHD

25.04.2016 19:45

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zavádí od pondělí 25. dubna 2016 možnost uhradit cenu jízdného bezkontaktní platební kartou také v autobusech městské hromadné dopravy, konkrétně na lince č. 119 na trase Nádraží Veleslavín – Letiště Václava Havla. Nákup jízdenky bude takto možný u řidiče.

DPP: Za jízdenku je možné zaplatit bezkontaktně už i v autobusech MHD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Zavedení možnosti bezkontaktní platby na uvedené lince je součástí aktivit pro zvyšování kvality autobusové obsluhy pražského letiště. Na rozdíl od pilotního projektu samoobslužného nákupu jízdenek na tramvajové lince č. 22, který DPP v tomto měsíci představil, se ale v případě autobusů jedná pouze o rozšíření stávajícího systému doplňkového prodeje. Při zakoupení jízdenky u řidiče je volbou cestujícího, zda využije bezkontaktní platební kartu, či zaplatí v hotovosti.

„V autobusové lince na Letiště Václava Havla je možnost nákupu jízdenky pomocí bezkontaktní karty absolutně klíčová. Praha tím vychází vstříc jak Pražanům, tak i návštěvníkům města, kteří zejména po příletu nemusí řešit, kde jízdenku sehnat. Vedle otevření stanice metra Nádraží Veleslavín jde o další krok k tomu, aby byla naše MHD pro všechny cestující nejatraktivnější volbou při cestě do centra Prahy,“ řekl k této novince náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

„DPP tímto navazuje na projekt bezkontaktního placení, který byl odstartován 11. dubna. Rozšiřujeme tak možnosti platby v rámci doplňkového prodeje v autobusech na lince č. 119,“ dodal Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Osobní nákup u řidiče zároveň umožní okamžité a efektivní řešení případných komplikací, ať už se jedná o storno jízdenky či nákup v hotovosti v případě neakceptování bankovní karty. Cena jízdenek zůstává shodná jako při doplňkovém prodeji za hotové na všech městských autobusových linkách, tzn. 40 Kč za základní a 20 Kč za zvýhodněnou jízdenku.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 139 autobusových linek, dále 21 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2016 bylo ve vlastnictví společnosti 1 175 autobusů, 921 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 167,5 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2016 celkem 10 881 zaměstnanců, z toho 4 194 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jan Veleba byl položen dotaz

České potraviny

Dobrý den, dnes jsem vyslechla v rádiu zprávu, že zemědělci v Oseku u Rokycan musí nechat ležet ladem 100 ha půdy. Copak není možné, aby spojili síly čeští zemědělci, výrobci potravin z českých surovin, ovocnáři, zelináři a český svaz spotřebních družstev a prodávali se české produkty v českých obch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: V únoru byla očištěná míra nezaměstnanosti 2,5 %

15:46 Český statistický úřad: V únoru byla očištěná míra nezaměstnanosti 2,5 %

Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity - únor 2023.