DPP a odborové organizace se dohodly na novém dodatku ke kolektivní smlouvě

09.03.2023 18:47 | Tisková zpráva

Vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a všech 28 odborových organizací působících v DPP dnes podepsalo dodatek č. 3 ke stávající kolektivní smlouvě, která je platná do 31. prosince 2026.

DPP a odborové organizace se dohodly na novém dodatku ke kolektivní smlouvě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Dodatek č. 3 přináší od 1. dubna 2023 všem zaměstnancům DPP navýšení mzdových tarifů o 4 %.

„Jsem rád, že se jednání s našimi sociálními partnery vedla v konstruktivním duchu, i když byla složitější vzhledem na povolební situaci na Magistrátu hl. m. Prahy. Jsem upřímně rád, že se podařilo najít shodu. Uzavřená dohoda je v souladu s naší dlouhodobou strategií být vyhledávaným zaměstnavatelem,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Vyjádření k opravě budovy v Pacově

13:21 Správa železnic: Vyjádření k opravě budovy v Pacově

Na nápravě, která se netýká pouze barevnosti budovy, už začala Správa železnic pracovat.