Daruj krev s Českým rozhlasem

11.06.2012 13:38

Ve středu 13. června se v rámci projektu Daruj krev s Českým rozhlasem uskuteční další ze série podporovaných odběrů krve.

Daruj krev s Českým rozhlasem
Foto: rozhlas.cz
Popisek: Logo Českého rozhlasu

Den před Světovým dnem dárců krve mohou zájemci darovat krev s rozhlasem již po 68., a to hned v několika městech po celé České republice. Český rozhlas projektem podporuje pravidelné bezplatné dárcovství krve již od roku 1992. Oslovit se snaží zejména prvodárce.

Český rozhlas Brno odběry pořádá ve spolupráci s transfuzním oddělením a krevní bankou FN Brno – Bohunice, která však bez předchozího objednání přijímá pouze prvodárce. Tematiku darování krve podpořil brněnský rozhlas také koncertem, který proběhl 7. června na náměstí Svobody. V průběhu koncertu vystoupilo mnoho známých tváří, k odběrům krve posluchače pozvala patronka projektu pro Brno, mistryně světa a Evropy ve veslování Miroslava Knapková.

Ve spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc budou odběry krve probíhat v transfuzních stanicích v Olomouci, Přerově, Šumperku a Bruntále. Zájemci mohou přicházet už od 6. hodiny ranní. Projekt je zde pod patronátem Petra Uličného, trenéra SK Sigma Olomouc, který dárce podpoří v rámci vysílání olomouckého rozhlasu.

Český rozhlas Sever se k projektu připojí poprvé, hned však v plné síle. 13. června podpoří dárcovství krve v Liberci za pomoci Krajské nemocnice Liberec. V Ústí nad Labem odběry proběhnou o den později, 14. června, díky spolupráci s transfuzní stanicí Masarykovy nemocnice a s OC Forum. Dárce ze severu Čech se rozhodli podpořit další z řad výborných sportovců, hokejista Jan Výtisk a boxer Lukáš Konečný. Oba dva přijdou v průběhu dne pozdravit dárce na odběrová místa.

V Hradci Králové se k projektu připojují již tradičně, na dárce se budou od 7 hodin těšit ve Fakultní nemocnici.

Během středečního rána, od 8 do 12 hodin, budou moci zájemci darovat krev také na transfuzních odděleních pražských nemocnic na Vinohradech, na Karlově náměstí, v Krči a v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Patrony projektu pro Prahu jsou vrcholoví sportovci Martina Sáblíková a Jiří Ježek.

Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem podporuje bezplatné dárcovství krve již od roku 1992. Snaží se zejména prostřednictvím osvěty a šířením informací bourat veškeré mýty a obavy z odběrů. Smyslem je popularizace dárcovství a získávání nových pravidelných dárců.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách darujkrev.rozhlas.cz a také na facebookové stránce facebook.com/darujkrev.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Český rozhlas

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Náměstek Klíma ocenil „slušnej oddíl“ z písecké Tylovky

22:54 Jihočeský kraj: Náměstek Klíma ocenil „slušnej oddíl“ z písecké Tylovky

„Zřejmě slušnej oddíl,“ ocenil v narážce na známou filmovou hlášku náměstek hejtmana pro oblast škol…