Degustační salón Pálava se otevírá milovníkům vín

21.07.2014 12:14

Přímo pod Stolovou horou, v malebné obci Bavory, byl nedávno otevřen Degustační salón Pálava. Jde o ambiciózní projekt, který se zaměřuje na jednu z nejexkluzivnějších tuzemských vinařských oblastí – Pálavu.

Degustační salón Pálava se otevírá milovníkům vín
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lahve vína, ilustrační foto

Chráněná krajinná oblast (CHKO) Pálava leží v nejteplejší a nejsušší oblasti ČR a má téměř středomořský ráz. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály a skalní stepi a lesostepi s neobyčejně bohatou teplomilnou flórou a faunou. A právě vápencové podloží dává místním vínům zcela jedinečný ráz.

Degustační salón Pálava se proto orientuje výhradně na vína od vinařů z pálavského regionu. Podmínkou přitom je, že hrozny pro tato vína musí uzrát v CHKO Pálava, kde se réva pěstuje se zvláštním zřetelem na ochranu krajiny.Vína je možné po ochutnání zakoupit přímo na místě a připravuje se také možnost nákupu prostřednictvím e-shopu.

V současné době je provoz Degustačního salónu Pálava ve zkušebním režimu a na degustaci je nutné se předem objednat. Naplno se veřejnosti salón otevře až od příštího roku.

Již nyní ale v Degustačním salónu Pálava probíhají nejrůznější firemní i rodinné akce, školení i svatební hostiny, či jen přátelská posezení u sklenky vína. Kromě pálavských vín totiž salón nabízí ojedinělý komplex historických i nově vybudovaných sklepů s chodbami o délce přes 130 metrů.

Pozemní komplex pojme až 150 sedících návštěvníků, přičemž možnost ubytování je buď přímo nad Degustačním salónem v moderně zařízených apartmánech, kde lze ubytovat několik rodin a nebo menší skupinu. Případně lze nabídnout kapacitu dalších místnich penzionů nacházejících se v blízkém okolí.

Apartmány Bavory v kombinaci s Degustačním salónem nabízejí také možnost prožít netradiční víkend či dovolenou všem milovníkům vína, historie, cykloturistiky i rybaření.

www.degustacni-salon.cz
www.apartmany-bavory.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

22:33 Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

Na mezinárodní konferenci panevropské Federace chráněných území Evropy EUROPARC v rakouském Pamhagen…