Delegaci Akademie věd přijal arménský premiér

7. 11. 2018 20:11

Místopředseda Akademie věd ČR Jan Řídký jednal v Arménii o vědecké spolupráci a možných studijních výměnách. Návštěva se uskutečnila u příležitosti oslav 75. výročí založení Národní akademie věd Arménské republiky.

Delegaci Akademie věd přijal arménský premiér
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

„Arménie je zajímavá země s bohatou kulturní tradicí a velkým důrazem na vzdělání. Navštívili jsme tu špičkové centrum pro výuku mládeže v informatice a myslím, že z Arménie může vzejít mnoho nadějných talentů. Užší spolupráce by pro český výzkum určitě znamenala obohacení,“ uvedl místopředseda Jan Řídký, který zde zastupoval předsedkyni Evu Zažímalovou.

Česká delegace jednala s arménským premiérem Nikolou Pašinjanem v prostorách Národní akademie věd v Jerevanu. Tato instituce vznikla během 2. světové války roku 1943. Vědce zaujal i místní Památník písemnictví, v němž jsou dochované dobové arménské překlady slavných starořeckých autorů, a doplňují tak mezery tam, kde chybí originály.

Pomyslným vrcholem návštěvy byly oslavy výročí v Národním divadle, kde se sešli zástupci akademické sféry z celého světa, hojně zastoupené byly vzhledem k historickým vazbám země bývalého sovětského bloku a také Čína. Slavnostní ceremonie se zúčastnil arménský prezident Armen Sarkisjan, hlava arménské apoštolské církve Garegin II. či viceprezident Evropské asociace akademií věd (ALLEA), britský literární vědec Graham D. Caie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

21:31 Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

Radní Královéhradeckého kraje schválili pomoc projektu na odkanalizování obcí na levém břehu vodního…