Den ptactva připomenou 1. dubna v Lesnickém parku Křivoklátsko

1.4.2015 10:00 dop.

Mezinárodním dnem ptactva je od roku 1906, kdy byla podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva, 1. duben. V Lesnickém parku Křivoklátsko, který leží v tak zvané „Ptačí oblasti“ soustavy NATURA 2000, pořádají tamější ornitologové v okolí lovecké chaty Emilovna vycházku pro veřejnost. Sraz u chaty je v 16 hodin.

Den ptactva připomenou 1. dubna v Lesnickém parku Křivoklátsko
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Les, ilustrační foto

Poslouchat několik druhů sýkor, drozda, sojku, brhlíka, divoké holuby či datlovité ptáky při páření, vidět snubní lety dravců a při troše štěstí i orla mořského, to vše můžete na středeční vycházce po Lesnickém parku Křivoklátsko. „Kolik toho cestou uvidíme, bude záležet na počasí a také tak trochu na štěstí,“ uvedl lesník a ornitolog z Křivoklátska Miroslav Pecha.

Vycházková trasa povede centrem hlubokých křivoklátských lesů, ve kterých lesníci hospodaří už téměř 300 let. „Budeme pozorovat ptáky v jejich přirozeném prostředí a vnímat les během probouzejícího se jara, jednoho z nejkrásnějších období,“ dodává Pecha. Posezení u ohýnku s malým občerstvením na konci vycházky akci příjemně zakončí. Jste zváni!

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.

Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lesy ČR

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Děčín: ZooŠkola nabízí na září programy z cyklu Hurvínkovy cesty do přírody

21:11 Zoo Děčín: ZooŠkola nabízí na září programy z cyklu Hurvínkovy cesty do přírody

Září bude v ZooŠkole patřit speciálním programům zvaným "Hurvíkovy cesty do přírody". Nabízíme je za…