Děti mohou jet na vědecké tábory

30.04.2015 13:44

Obecně prospěšná společnost VĚDA NÁS BAVÍ dnes oznámila, že žáci 1. - 5. tříd se mohou přihlašovat na jedinečné dětské tábory Vědecké léto. Jde o týdenní příměstské tábory, na kterých se kluci a holky originálním způsobem naučí základní znalosti z různých vědeckých oborů a následně si je v rámci celotáborové hry zajímavou a hravou formou ověří v praxi pomocí poutavých experimentů. O malé vědce je během celého dne postaráno kvalitně proškolenými a prověřenými instruktory.

Děti mohou jet na vědecké tábory
Foto: cppp.cz
Popisek: Děti, ilustrační foto.
reklama

"Pevně věříme, že aktivity v rámci programu Vědecké léto nabízejí pro děti zajímavou formu zábavy během školních prázdnin. Děti se seznámí s přírodními vědami a ověří si své znalosti pomocí zajímavých vědeckých pokusů. V loňském roce se 1457 žáků z celé ČR zúčastnilo 91 turnusů těchto letních táborů. V tomto roce očekáváme dvojnásobný počet přihlášek. Letos se mohou děti i nově naučit a zdokonalit své prezentační dovednosti v rámci dalšího programu s názvem Hejbni mozkem, tj. učit se nové postupy, jak si lépe pamatovat a mnoho dalších dovedností, při nichž si užijí hodně zábavy a mohou uplatnit získané zkušenosti hned v září ," sdělil k programu Charles Peake, zakladatel organizace VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s.

Dětské tábory Vědecké léto jsou primárně určeny pro žáky 1. - 5. tříd základních škol. Budou probíhat každý všední den po celý červenec a srpen na různých místech České republiky. Podrobnější informace o termínech a místech konání jsou uvedeny na http://www.vedanasbavi.cz/primestske-tabory-terminy.php. Tento rok se námětem táborů stala voda, Příběh kapky vody, která spadla na Zemi a neví, proč tu je. Děti se díky tomuto tématu seznámí s kapitolami z vědy jako molekula vody, rostliny, člověk, výlov rybníka či s prací v laboratoři při měření pH nebo ředění a prozkoumají je z pohledu různých oborů. Holky a kluci se také v rámci exkurzí podívají na mnohá zajímavá místa. A aby malí vědci pouze nebádali, jsou pro ně připraveny i pohybové aktivity jako míčové hry, pohybové hry či návštěva lanového centra.

Dětské tábory Vědecké léto jsou vhodnou a velice zajímavou náplní prázdnin pro děti zaměstnaných rodičů. Probíhají v týdenních turnusech od rána do odpoledne po celé České republice, každý všední den po dobu celého školního volna. V ceně je zabezpečeno celodenní stravování, pitný režim i vstupy při exkurzích. Samozřejmostí je materiál na experimenty a ohodnocení dětí po skončení táborů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ: Teplárenství dostane konkrétní strategii rozvoje

18:47 ERÚ: Teplárenství dostane konkrétní strategii rozvoje

Na Energetickém regulačním úřadě (ERÚ) se již potřetí sešla pravidelná pracovní skupina pro oblast r…