Diamo: Státní podnik zaregistroval za rok 1380 žádostí o příspěvek pro propuštěné horníky

02.06.2017 11:26 | Zprávy

Přesně rok mohou propuštění zaměstnanci společnosti OKD žádat prostřednictvím státního podniku DIAMO o státní příspěvek ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací a útlumem těžby. V prosinci k nim přibyli ještě pracovníci dalších menších těžebních společností dle nařízení vlády č. 342/2016 Sb.

Diamo: Státní podnik zaregistroval za rok 1380 žádostí o příspěvek pro propuštěné horníky
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti

Od 1. 6. 2016 podali propuštění zaměstnanci celkem 1380 žádostí o tento příspěvek, většina byla schválena.

„Mohu potvrdit, že nový státní příspěvek plní svůj účel a je o něj velký zájem. Největší vlnu žádostí jsme zaznamenali během letošního dubna, kdy podávali žádosti zaměstnanci dolu Paskov,“ uvedl Tomáš Rychtařík, ředitel státního podniku DIAMO.

O příspěvek (dle nařízení vlády č. 167/2017 Sb.) požádalo dosud 968 bývalých zaměstnanců Dolu Paskov. Zaměstnanci z jiných karvinských dolů podali 191 žádostí. Převažují důlní pracovníci, ale mezi žadateli je také několik desítek žen. Nejstaršímu žadateli bylo 63 let, nejmladšímu 21 let. Pouze 5 žádostí bylo z důvodu nesplnění podmínek zamítnuto.

Výše příspěvku je diferencovaná podle převažující činnosti. V případě převažující práce v podzemí činí 8000 Kč a na povrchu 7000 Kč měsíčně. Příspěvek se vyplácí po omezenou dobu v závislosti na počtu odpracovaných let. Nejrizikovější skupina podle daných podmínek může dostávat příspěvek až 60 měsíců, ostatní 3 až 36 měsíců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český Těšín: Hlasování PaRo 2026 začíná

16:46 Český Těšín: Hlasování PaRo 2026 začíná

Naši občané i letos ukázali, že jim na našem městě záleží! Do participativního rozpočtu (PaRo) posla…