Digitalizace služeb pro podnikatele je zásadní a klíčovou roli v ní mohou sehrát komory

20.06.2016 16:58

Digitální ekonomika může podpořit ekonomický růst. Digitalizace služeb pro podnikatele je zásadní a klíčovou roli v ní mohou sehrát komory. Na těchto závěrech se shodli zástupci obchodních a průmyslových komor sdružených v evropské asociaci EUROCHAMBRES na svém zasedání v Záhřebu dne 17. června.

Digitalizace služeb pro podnikatele je zásadní a klíčovou roli v ní mohou sehrát komory
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Hospodářská komora ČR si je potenciálu snižování administrativní zátěže pomocí elektronických nástrojů vědoma. V tomto ohledu navrhla Právní elektronický systém (PES), který podnikatelům usnadní podnikání a upozorní je na důležité administrativní a regulatorní povinnosti. Právní elektronický systém představila ostatním komorám viceprezidentka Hospodářské komory České republiky Irena Bartoňová Pálková, která ji na zasedání reprezentovala.

„PES bude jednotlivým podnikatelům šit na míru tak, že za podnikatele ohlídá jeho administrativní a regulatorní závazky vůči státním orgánům v daném oboru a včasně jej na ně upozorní,“ informovala o iniciativě Irena Bartoňová Pálková.

Prezentace návrhu vyvolala u ostatních komor zájem o sdílený dobrých praktik. Za tímto účelem bude vytvořena celoevropská platforma, jež umožní výměnu informací o elektronických nástrojích realizovaných komorami napříč EU i mimo ni.

Zástupci komor také diskutovali o blížícím se referendu ve Velké Británii a shodli se, že případný odchod Britů z Evropské unie by se neobešel bez dopadu na byznys. Přestože se jedná o interní politickou záležitost, rozhodnutí Britů ovlivní byznys na vnitřním trhu Unie.

Komory se dále shodly na pilotním projektu EUROCHAMBRES podporujícím integraci uprchlíků na pracovní trh EU a na organizaci akce Evropského parlamentu podniků, která se letos uskuteční dne 13. října 2016. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS s partnery obnoví Želnavský smyk a další část Schwarzenberského kanálu

21:32 VLS s partnery obnoví Želnavský smyk a další část Schwarzenberského kanálu

Takzvaný Želnavský smyk, spojující Schwarzenberský plavební kanál s Vltavou bude obnoven. Práce na j…