Digitárium v Brně slaví narozeniny. Na příští rok chystá šest premiér, získalo dotaci 17 milionů korun

13.11.2015 15:02

Digitální planetárium na Kraví hoře, přezdívané též digitárium, má za sebou dva roky provozu. Nezájmem veřejnosti rozhodně netrpí, naopak. Za 720 dní jeho provozu si jeho pořady užilo 250 tisíc návštěvníků, kteří měli příležitost navštívit 20 premiér. Jako dárek k malému výročí digitária získává Hvězdárna a planetárium Brno 17milionovou dotaci z evropských fondů na projekt svého rozšíření a doplnění

Digitárium v Brně slaví narozeniny. Na příští rok chystá šest premiér, získalo dotaci 17 milionů korun
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně
reklama

„Jedná se o největší investici do hvězdárny v tomto roce, která jednak zvyšuje atraktivitu naší instituce, jednak technicky zabezpečuje náš provoz v dalších letech. Hlavní ale je, že projekt obohatí především naše návštěvníky,“ uvedl ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek.

Díky dotaci hvězdárna doplní software digitálního planetária, pořídí nové projektory a také obří telestěnu, na niž bude promítat např. pořady z projektu NASA Hyperwall. Navíc zajistí licence na šest populárně-vzdělávacích pořadů ve formátu pro digitální planetária.

Nové pořady bude hvězdárna uvádět průběžně od počátku roku 2016. Život stromů přiblíží dětem proces fotosyntézy a její význam pro život na Zemi, pořad Sen o létání zase potěší ty, kdo se zajímají o historii letectví – od bájného Ikara až po současnou techniku. Pořad Do vesmíru a zase zpátky osvětlí klady i zápory pilotovaných letů do vesmíru, Sluneční superbouře přiblíží interakci mezi Zemí a Sluncem, Země v pohybu bude demonstrovat toky energie v přírodě a poslední titul, Tajemství neviditelného světa, ukáže jevy, které nemůžeme zahlédnout vlastním zrakem – procesy velmi pomalé, velmi rychlé, velmi malé nebo velké.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výstaviště Flora: Svatební design, floristické show. Blíží se Vyznání růžím

17:56 Výstaviště Flora: Svatební design, floristické show. Blíží se Vyznání růžím

Expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního …