Dimension Data: IT management ignoruje zranitelnosti ve firemních sítích

28.10.2013 18:10 | Zprávy

Společnost Dimension Data, globální poskytovatel IT řešení a služeb, oznámila, že počet firemních sítí potenciálně ohrožených různými typy bezpečnostních zranitelností se snížil ze 75 procent pro rok 2011 na loňských 67 procent.

Dimension Data: IT management ignoruje zranitelnosti ve firemních sítích
Foto: Dimension Data
Popisek: Dimension Data

I když jde o nejlepší výsledek za poslední dva roky, hodnota těsně překračující dvě třetiny z celkového počtu síťových zařízení poukazuje na stále laxní přístup k problematice bezpečnosti u podstatné části správců počítačových sítí.

Informace o procentuálním výskytu bezpečnostních zranitelností je jedním z hlavních závěrů zveřejněné zprávy Network Barometer Report 2013. Tato zpráva pravidelně vydávaná společností Dimension Data již od roku 2009 se zaměřuje na stav síťové infrastruktury po celém světě a vychází jak z dat poskytnutých jednotlivými organizacemi, tak i z auditů v rámci řízení životního cyklu technologií. Zprávy Network Barometer Report poskytují analytický pohled na schopnost síťové infrastruktury podpořit podnikání různých typů firem v jednotlivých průmyslových odvětvích, zejména pak s ohledem na bezpečností rizika, na konec životnosti konkrétních modelů sítových zařízení a na nedodržování standardních postupů. Analytické závěry jsou hodnotné i s ohledem na množství zpracovaných vzorků, během uplynulých pěti let se společnosti Dimension Data podařilo shromáždit více než tisíc dotazníků od organizací všech velikostí ze všech zeměpisných oblastí. Pro rok 2012 se průzkumu zúčastnilo 233 respondentů.

Určité zranitelnosti jsou známy již řadu let, ale mnohá z používaných zařízení stále ještě nebyla proti těmto zranitelnostem zabezpečena. Situaci příliš nemění ani proaktivní snahy výrobců, včetně společnosti Cisco Systems, vydávajících pravidelné softwarové opravy a aktualizace. Každý rok je navíc identifikována řada nových hrozeb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

22:14 ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

Bankovní rada na svém jednání o finanční stabilitě rozhodla ponechat sazbu proticyklické kapitálové …