Diváci chtějí o prázdninách cestovat i v televizi. Červenec byl pro ČT2 nejúspěšnějším měsícem roku

08.08.2015 20:37 | Zprávy

Červenec se pro druhý kanál České televize stal s průměrným podílem na trhu 5,18 % nejúspěšnějším měsícem tohoto roku. Diváci měli zájem zejména o dokumentární pořady zaměřené na cestování. První prázdninový měsíc přinesl nejvyšší letošní sledovanost i zpravodajskému kanálu ČT24. Souhrnný celodenní podíl všech šesti programů České televize dosáhl 31,53 procenta.

Diváci chtějí o prázdninách cestovat i v televizi. Červenec byl pro ČT2 nejúspěšnějším měsícem roku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vestibul ČT

Nejsledovanějším pořadem léta se na druhém kanálu České televize stalo vydání cyklu Cestománie věnované putování po Keni. Dívalo se na něj 383 tisíc diváků.

Cestománie spolu s dalším cestovatelským pořadem, Na cestě, a dokumentární sérií Dobrodruh získávaly v červenci pravidelně nadprůměrný divácký zájem. Toho se dostávalo i dalším tuzemským a zahraničním dokumentům, ale i filmům zařazeným do cyklu Nezávislé americké léto. 339 tisíc diváků si pak nenechalo ujít premiérové uvedení zrestaurované verze legendárního vědecko-fantastického filmu Karla Zemana Vynález zkázy. Na jeho digitalizaci se Česká televize podílela jako jeden ze členů projektu Čistíme svět fantazie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj nabízí svezení vlaky budoucnosti

22:31 Ústecký kraj nabízí svezení vlaky budoucnosti

Unikátní příležitost projet se železničním vozidlem budoucnosti, elektrickou bateriovou jednotkou (B…