Divadelní škola pro pedagogy v NDM CELOROČNĚ

01.02.2016 10:55

Na velmi úspěšnou tradici Letních divadelních škol naváže Národní divadlo moravskoslezské novým projektem – Divadelní školou pro pedagogy 2016, která bude probíhat celoročně!

Divadelní škola pro pedagogy v NDM CELOROČNĚ
Foto: ndm.cz
Popisek: Národní divadlo moravskoslezské

Divadelní škola pro pedagogy 2016 (DŠpP 2016) je specializované divadelní vzdělávání pedagogů pod vedením divadelních lektorů NDM, externích odborníků a umělců NDM. DŠpP 2016 zahrnuje historické a teoretické přednášky, workshopy k inscenacím (včetně metodik k vlastní práci pedagogů s žáky a studenty), diskuse, návštěvy divadelních představení a jejich reflexe.

„Divadelní škola pro pedagogy proběhne v roce 2016 formou čtyř intenzivních odpoledních a večerních setkání. Jejich obsah bude navázán na inscenace NDM a premiéry v dané sezoně, a to s ohledem na všechny soubory (opera, činohra, balet, opereta/muzikál). Červenou nití každého setkání bude téma naznačující spojitosti a společné kontexty inscenací NDM napříč repertoárem,“ uvádí garantka projektu a spolupracovnice NDM a Ateliéru pro děti a mládež Jana Cindlerová.

A na jaká témata se mohou pedagogové těšit? V 1. semestru, který probíhá v měsících březen–červen 2016, je připraveno téma Když duje vichr moderny/í se vztahem k inscenacím Král Ubu, Tři přání, Chaplin a L2: Brána života! Druhým tématem v tomto semestru bude Shakespeare forever!, a to z toho důvodu, že je NDM součástí celoročního kulturního projektu Shakespeare Ostrava 2016 a na svém repertoáru uvede operu Hamlet, činohru Veselé paničky windsorské a balet Sen noci svatojánské.

V měsících říjen–prosinec 2016 se uskuteční 2. semestr, který se nejprve zaměří na téma Hrdinové a spasitelé inspirované inscenacemi Mučedník a Jesus Christ Superstar. Posledním tématem pak bude Dítě jako problém dramaturgický, které vyjde z inscenací Lesík a Mučedník.

Pedagogové, kteří se chtějí do nového projektu zapojit, mají ještě možnost do 5. února 2016, ale zbývá posledních pár míst (z celkové kapacity 25 míst)! Více informací na kontaktu atelier@vasedivadlo.cz nebo na www.ndm.cz v sekci „Ateliér“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Do odvolání se bude těžit jen kalamitní dříví

10:50 Lesy ČR: Do odvolání se bude těžit jen kalamitní dříví

Vítr poškodil od loňského srpna ve státních lesích spravovaných Lesy ČR přibližně 2,7 milionů m3 dří…