Dny otevřených dveří na Fakultě strojní ČVUT v Praze se blíží

07.11.2016 8:01

Zájemce o studium na Fakultě strojní Českého vysokého učení technického v Praze, ale i rodiče potenciálních studentů zveme na Dny otevřených dveří.

Dny otevřených dveří na Fakultě strojní ČVUT v Praze se blíží
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Ve středu 9. listopadu 2016 od 8.00 hodin proběhne Den otevřených dveří v hlavní budově Fakulty strojní v Dejvicích, Technická 4, Praha 6. Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 od 8.30 hodin pak mohou návštěvníci zavítat na Den otevřených dveří na Karlově náměstí 13, Praha 2.

Při návštěvě FAKULTY DOPORUČENÉ ZAMĚSTNAVATELI V ROCE 2015 a dle žebříčku Hospodářských novin NEJLEPŠÍ STROJNÍ FAKULTY čeká zájemce prohlídka fakulty včetně vybraných pracovišť a laboratoří, seznámení s průběhem přijímacího řízení a dále rovněž informace nejen o studiu, ale také o perspektivách absolventů fakulty. Více než na jiných vysokých školách se totiž právě zde na Fakultě strojní snaží připravit studenty na nikoli jen strojařské aspekty jejich budoucího působení v praxi. „Proto jsem letos přišel s novým předmětem Kariéra v inženýrství, který má studenty naučit uvažovat podnikatelsky,“ říká děkan fakulty prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. „Je totiž důležité nejen něco nového vyvinout, ale umět to také prodat – doslovně i v přeneseném slova smyslu.“

Co konkrétně zájemce čeká? Dne 9. listopadu 2016 v budově Fakulty strojní v Dejvicích, Technická 4, Praha 6 (metro A, stanice Dejvická) se v rámci Dne otevřených dveří nabízejí dva termíny pro návštěvu fakulty - od 8.30 anebo od 11.00 hodin. V posluchárně D2-256 nejprve přivítá účastníky děkan prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. Následovat bude přednáška proděkana pro pedagogickou činnost doc. Ing. Jana Řezníčka, CSc. Program zakončí prohlídka několika pracovišť a laboratoří. Půjde o Ústav strojírenské technologie, Formula student CTU CarTech, Ústav mechaniky, biomechaniky a mechatroniky, Ústav procesní a zpracovatelské techniky a Ústav přístrojové a řídicí techniky, ale i o 3D projekci GE leteckého motoru v posluchárně D1-366. Ve vestibulu Fakulty strojní bude také expozice věnovaná Průmyslu 4.0, pro který od letošního akademického roku fakulta připravuje studenty v navazujícím magisterském programu. Během dne se představí také někteří průmysloví partneři Fakulty strojní.

Dne 10. listopadu 2016 v budově Fakulty strojní na Karlově náměstí 13, Praha 2 (metro B, stanice Karlovo náměstí) začne program Dne otevřených dveří v 9.00 hodin v posluchárně A-214 přednáškou proděkana doc. Ing. Jana Řezníčka, CSc. Dále pak bude možné si prohlédnout Ústav letadlové techniky, Ústav materiálového inženýrství a Ústav řízení a ekonomiky podniku. Zástupci fakulty na Dnech otevřených dveří rádi odpovědí na jakékoli otázky. U nich se lze také přihlásit na individuální prohlídku laboratoří fakulty.

Více informací o dnech otevřených dveří na Fakultě strojní ČVUT najdete na: https://www.fs.cvut.cz/aktuality/389-212/den-otevrenych-dveri/

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 123 studijních programů a v rámci nich 464 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2016 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 501 – 550. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 201. - 250. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. - 200.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Nesouhlasíte s výpovědí z nájmu bytu? Braňte se

17:11 dTest: Nesouhlasíte s výpovědí z nájmu bytu? Braňte se

Podle občanského zákoníku musí pronajímatel bytu ve výpovědi z nájmu poučit nájemce, že má právo pod…