Do TOP 10 nejinzerovanějších ojetých vozů za květen se probojovala Škoda Felicia

06.06.2016 19:20

Pouze o tisíc ojetých vozů méně než v dubnu bylo za minulý měsíc inzerováno v rámci celé České republiky. Zatím, co ve čtvrtém měsíci tohoto roku nabídl trh s ojetinami 77 tisíc nabízených automobilů, v květnu nabídka mírně klesla na 76 tisíc. Vyplynulo to z kontinuálního sledování trhu, které AAA AUTO provádí kombinací analýzy všech dostupných inzertních auto serverů, konkurence a vlastních výkupních a prodejních dat.

Do TOP 10 nejinzerovanějších ojetých vozů  za květen se probojovala Škoda Felicia
Foto: AAA AUTO
Popisek: AAA AUTO

Vyplynulo to z kontinuálního sledování trhu, které AAA AUTO provádí kombinací analýzy všech dostupných inzertních auto serverů, konkurence a vlastních výkupních a prodejních dat.

Průměrná cena ojetého vozu zůstala prakticky stejná jako v dubnu, kdy činila 183 843Kč. Květnový průměr pak stoupl o pouhých dvě stě korun na 184 050 Kč.

Minimální cenový výkyv a vyšší pořizovací cena vozů potvrzují zvýšený zájem o automobily v rámci motoristické sezóny, která je v letošním roce stále ještě ve svých počátcích. Stejně jako cena vozů, i nájezd kilometrů zůstal minulý měsíc oproti dubnu stejný. Průměrný počet najetých kilometrů se v květnu snížil pouze o 100 km na 157 885 km. Průměrné stáří nabízených vozů zaznamenalo rovněž jen mírnou změnu. Inzerované ojeté vozy „omládly“ o jednu desetinu na 9,7 roku průměrného stáří.

Z nabízených 76 tisíc ojetých vozů inzerovaných na českém trhu jich klasicky nejvíce (20 655) nabídlo hlavní město Praha. Naopak nejméně to bylo v Karlovarském kraji, kde nabídka činila 1 704 vozů.

Mezi nejvíce inzerované značky ojetých vozů v uplynulém měsíci patřila tradičně tuzemská Škoda, následovaná VW a Fordem s modely Focus a Mondeo. Mezi ně se ovšem již podruhé „vmáčkla“ Škoda Suberb. Jednoznačně rostoucí obliba tohoto modelu je přičítána třetí generaci tohoto vozu. Desítku tentokrát překvapivě uzavírá Škoda Felicia, která vytlačila Opel Astra, který si ještě v dubnu držel devátou příčku. Stejně jako o vozy Škoda Felicia, se zvýšila poptávka po dalším modelu značky Škoda, která se již nevyrábí. O Škodu Roomster je zájem i deset let po uvedení na trh, a po ukončení výroby v minulém roce. Měsíčně se na trhu prodají řádově desítky až stovky vozů. Nejvíce poptávka po ojetých Roomsterech stoupla loni v srpnu, kdy byla o desetinu vyšší než před tím, než se začal vůz vyrábět.

„Ukončení výroby oblíbeného vozu zdaleka neznamená snížení poptávky. Naopak se mnohdy právě sháňka po takových automobilech zvyšuje, protože jejich počet v budoucnu bude pouze ubývat. I my evidujeme rostoucí zájem po vozech Škoda Roomster. V současné době jich naše společnost běžně nabízí něco málo přes 100 kusů,“ uvedla generální ředitelka společnosti AAA AUTO International Karolína Topolová.

Nejinzerovanější ojeté vozy na českém trhu v květnu 2016

1. Škoda Octavia

6. Škoda Superb

2. Škoda Fabia

7. Ford Mondeo

3. Volkswagen Passat

8. BMW 3

4. Volkswagen Golf

9. Renault Megane

5. Ford Focus

10. Škoda Felicia

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

17:05 FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

Zdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v těchto dnech provádí rekordní počty operací, v út…