Do brněnské zoo přicestovala vzácná samička lva konžského

16.07.2017 13:21 | Zprávy

Bbrněnská zoo se může chlubit novým přírůstkem. Z Ústí nad Labem totiž přicestovala samice lva konžského. Lvice Kivu se narodila se v roce 2012 v portugalské Zoo Lisabon a do Zoo v Ústí přišla o dva roky později.

Do brněnské zoo přicestovala vzácná samička lva konžského
Foto: M. Schmerková
Popisek: Samice lva konžského Kivu

Chov lvů je tak v brněnské zoo vrací po čtrnácti letech. Kivu se nyní seznamuje s novým prostředím. Časem jí bude dělat společnost dělat lev Lolek, který přicestuje z polské Zoo Gdaňsk o pár týdnů později. Těžko by sám snášel první dny života v novém, neznámém prostředí, a proto dorazí později. Oba lvi budou mít v ubikaci k dispozici vlastní box a seznamovat se budou přes kontaktní místo. Teprve po asi dvou týdnech se poprvé setkají na odstavném dvorku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Veřejný zájem

K tomu, co píšete zde - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svarovska-Zeleni-Nahoda-nebo-zakon-na-miru-791498, kdo rozhoduje, jaká stavba je ve veřejném zájmu? Na základě čeho? Jinak brát lidem právo se odvolat obecně se mi vůbec nelíbí a děkuji za upozornění.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: Rysí samice začne nový život v Brdech

22:08 AOPK: Rysí samice začne nový život v Brdech

AP Lesnická, s.r.o. ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Správou národního parku…