Do práce na kole jezdí i zaměstnanci Svatoanenské nemocnice

06.06.2017 15:55 | Zprávy

Sedmý ročník soutěže Do práce na kole přilákal rekordní počet účastníků. Do kampaně za používání bezmotorových forem dopravy se zapojilo 12 800 lidí z 1980 firem, tedy o 18,5 % víc než loni. Vzrostl také zájem zaměstnavatelů, kteří se snaží podporovat své zaměstnance v šetrném dojíždění.

Do práce na kole jezdí i zaměstnanci Svatoanenské nemocnice
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

V Brně se do soutěže zapojilo v letošním ročníku 1883 soutěžících (v roce 2016 - 1595). Celkem soutěžící společně najezdili, naběhali či nachodili 2 732 962 zelených kilometrů.

I zaměstnanci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jezdili v rámci této soutěže do práce na kole. Celkem se akce zúčastnilo 15 (9 žen, 6 mužů) zaměstnanců. Ti byli jak z nezdravotnických, tak zdravotnických pracovišť a za měsíční období najeli 3644 kilometrů a životnímu prostředí tak ušetřili přibližně 470 kg oxidu uhličitého, který by byl jinak vyprodukován využitím automobilové dopravy,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí FNUSA.

Mnoho zdravotních přínosů cyklistiky souvisí s jejím aerobním charakterem.  „Jízda na kole je určitě vhodná aerobní aktivita pro všechny, kteří umí a mohou na kole jezdit, je užitečná protože posiluje kardiovaskulární systém, jako každá jiná aerobní aktivita. Samozřejmě pro nemocné se srdečním onemocněním, je vhodné - až bych řekl nutné - vyšetření např. u nás na Klinice tělovýchovného lékařství a rehabilitace, kde mohou pacientům doporučit přiměřenou zátěž, která je neohrozí komplikacemi,“ sdělil prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc., zástupce přednosty I. interní kardiologické kliniky FNUSA. Jízda na kole dále zlepšuje práci trávicího traktu, zvyšuje celkovou kondici, podporuje růst obranyschopnosti organizmu, snižuje rizika obezity, kardiovaskulárních onemocnění. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…