Dobrovolní hasiči v Nymburce dostali nové vozidlo, kraj přispěl 240 tisíci Kč

14.01.2015 17:34

Dobrovolní hasiči z Nymburka mají nové zásahové vozidlo. Na jeho vybavení přispěl Středočeský kraj prostřednictvím Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS částkou 240 tisíc korun.

Dobrovolní hasiči v Nymburce dostali nové vozidlo, kraj přispěl 240 tisíci Kč
Foto: red
Popisek: Miloš Petera, hejtman a předseda středočeské ČSSD

V úterý 13. ledna 2015 členové výjezdové jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Nymburk slavnostně převzali auto z rukou hejtmana Miloše Petery a starosty města Tomáše Macha. Současně nové výjezdové vozidlo převzali i strážníci Městské policie Nymburk.

„Mám radost z toho, že peníze od kraje pomáhají zlepšit zásahovou techniku dobrovolných hasičů. Až dosud nymburští používali ke svým poměrně častým zásahům technicky zastaralé vozidlo Avia A31 z roku 1991. Přeji nymburským hasičům, aby jim nový Renault Master dobře sloužil. A nám občanům, kteří pomoc dobrovolných hasičů využíváme, přeji, abychom tuto pomoc potřebovali co nejméně,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů města Nymburk dostala zásahové vozidlo Renault Master za 1,3 milionu korun. Vestavba vozidla slouží k uložení věcných prostředků požární ochrany, které jsou předurčeny pro zřízení čerpacího stanoviště v místě požáru, odstranění následků povodní, úniků chemických látek či větrných smrští. Auto má výkonný osvětlovací stožár, elektrocentrálu a záchranářský člun.

Nymburští strážníci využívali téměř 10 let vůz Škoda Fabia. Město jim nyní pořídilo nové auto Škoda Octavia Combi za 506 tisíc korun. Mimo jiné je vybaveno defibrilátorem a kamerou pro záznam jízdy a řešení přestupků.

„Peníze ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS poskytneme žadatelům i letos. Chceme se zaměřit na podporu zlepšení technického vybavení dobrovolných hasičů,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MZV: Ministr Lipavský se v Bruselu zúčastní zasedání Rady pro zahraniční záležitosti

8:41 MZV: Ministr Lipavský se v Bruselu zúčastní zasedání Rady pro zahraniční záležitosti

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský se v čele české delegace zúčastní 24. ledna 2022 jednání Rady…