Dohled nad veřejnými zakázkami v ČR a SR? Jsou potřeba systémové změny

10.09.2013 10:26 | Zprávy

Oživení, o. s. a Transparency International Slovensko (TIS) dnes v Brně pořádají česko-slovenskou konferenci o systémech dohledu a regulace veřejných zakázek v obou zemích.

Dohled nad veřejnými zakázkami v ČR a SR? Jsou potřeba systémové změny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Na konferenci zazní výsledky společné komparace systémů v ČR a SR, názory zainteresovaných stran i zahraničních expertů. Cílem konference je nastolit širší odbornou diskuzi o žádoucích systémových změnách, které by zajistily vyšší efektivitu, objektivitu a odbornost v rozhodování dohledových a regulačních institucí.

ÚOHS a ÚVO představují v obou zemích vlivné státní kontrolní instituce, které dohlíží na regulérnost veřejných soutěží o zakázky v hodnotě stovek miliard korun ročně. Vzhledem ke svému významu a postavení přirozeně musí čelit vlivům různých zájmových skupin ze soukromého i veřejného sektoru, které těží z porušování pravidel. Proto je žádoucí aplikovat dostatek pojistek, které zajistí, že jejich výkon dohledu bude účinný, nestranný a profesionální.

Naší společnou analýzou, založenou na doporučeních OECD, jsme identifikovali několik hlavních mezer v postavení a činnosti dohledových a regulačních institucí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Za 10 let pomohla speciální aplikace na jihu Čech částkou přes 21 miliónů korun

10:34 Nadace ČEZ: Za 10 let pomohla speciální aplikace na jihu Čech částkou přes 21 miliónů korun

Aplikace EPP – Pomáhej pohybem slaví 10 let. Za tu dobu pomohla Nadace ČEZ díky uživatelům aplikace …