Domácnosti za měsíc a půl díky ČEZ uspořily už 150 milionů korun

23.11.2020 10:54

ČEZ jako jediná energetika v Česku po několika letech snížil plošně ceny elektřiny i ceny plynu. Významně klesly ceníky na dobu neurčitou i určitou.

Domácnosti za měsíc a půl díky ČEZ uspořily už 150 milionů korun
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

ČEZ Prodej je nejvýznamnějším dodavatelem komodit v Česku, který má 2,8 milionu zákazníků. Vzhledem k velikosti této úspory i množství zákazníků je tak již po krátké době celková ušetřená částka velmi významná. České domácnosti tak za měsíc a půl od zlevnění uspořily už 150 milionů korun.

Konkrétně každá domácnost za každou megawatthodinu spotřeby uspoří u elektřiny 230 korun a u plynu 120 korun. Pokud tak například žije rodina v domě a svítí a vaří pomocí elektřiny a topí plynem, tak je automatická úspora zhruba 4000 korun. Při přechodu od dražšího dodavatele, je úspora i 10 000 korun.

Nové ceníky s výhodnými cenami pro stávající i nové zákazníky je možné najít ZDE.

„Zatím stále jako jediní jsme letos na podzim plošně snížili jak ceny elektřiny, tak ceny plynu. Na rozdíl od konkurence ušetří skutečně všichni po celé republice. Pokles cen se na účtech zákazníků projeví automaticky, zákazníci nemusejí nic dělat,“ říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. „Snížili jsme navíc ceny elektřiny i ceny plynu ještě před topnou sezonou, aby z toho měli naši klienti co největší užitek.

Od 1. října snížil ČEZ Prodej ve stejné výši také ceny elektřiny a plynu pro živnostníky a malé firmy. Od listopadu klesly také ceníky u ČEZ ESCO, které dodává elektřinu a plyn středním a větším firmám nebo veřejné správě. Konkrétně tarifní zákazník odebírající od ČEZ ESCO elektřinu a plyn tedy v průměru ušetří přes 12 000 korun ročně.

Zákazníci nemusí pro získání nižších cen nic dělat. V případě produktů na dobu neurčitou (nefix) se jim cena elektřiny i plynu snížila od 1. října automaticky. U produktů na dobu určitou (fix) se cena aktualizuje k datu prodloužení smlouvy. V případě elektřiny ČEZ zlevňuje cenu za MWh u vysokého tarifu (jednotarifní sazby) i u nízkého tarifu (dvoutarifní sazby). U plynu zlevňuje ČEZ ceny za MWh odebraného plynu.

Název svého produktu se zákazníci dozví na první stránce vyúčtování nebo v ČEZ ON-LINE.

Ceny plynu letos ČEZ upravil již podruhé. U některých fixovaných řad klesly o 15 % již v květnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Sčítání netopýrů v pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart

14:50 NPÚ: Sčítání netopýrů v pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart

V pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart proběhlo každoroční sčítání netopýrů pracovníky CH…