Drážní úřad schválil za první pololetí 5 nových typů drážních vozidel

24.07.2016 15:35

Během prvního pololetí tohoto roku schválil Drážní úřad pět nových typů drážních vozidel. Ve všech případech došlo po posouzení k jejich schválení a vozový park na dráhách je tak opět o něco bohatší. Úřad se také zabýval žádostmi o schválení modernizací drážních vozidel, ty posuzoval celkem ve 42 případech.

Drážní úřad schválil za první pololetí 5 nových typů drážních vozidel
Foto: Drážní úřad
Popisek: Drážní úřad

Drážní úřad na základě zákona o dráhách schvaluje nové typy drážních vozidel a také se zabývá schvalováním modernizací těch stávajících. Posuzuje tak například technickou způsobilost vozidla, kontroluje systém řízení a zabezpečení nebo ověřuje, zda jsou dodrženy všechny požadavky předepsané v evropských a národních technických normách. „Pokud bychom shledali, že drážní vozidlo nesplňuje náležitosti, které jsou zapotřebí, jeho provoz bychom na našem území nepovolili. Takový případ nenastal a tak se vozový park na dráhách opět rozšířil,“ oznamuje ředitel Drážního úřadu Jiří Kolář.

Nejen nová, ale i modernizovaná vozidla logicky přispívají k větší bezpečnosti provozu na našich dráhách.

„Parametry, které se mění u modernizovaných vozidel, musí být ve shodě s evropskými normami. Ty jsou samozřejmě dnes na vyšší úrovni než před deseti či patnácti lety,“ doplňuje ředitel Kolář.

U speciálních pracovních vozidel je určitě motivací také to, že firmy ucházející se o subdodávky, se snaží nabídnout pokud možno to nejlepší, co se na trhu aktuálně nabízí. Zvyšují tím svou šanci, že se ke spolupráci na stavbě dostanou.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Rozklikávací rozpočet zvyšuje transparentnost

21:11 Plzeňský kraj: Rozklikávací rozpočet zvyšuje transparentnost

Jak hospodaří Plzeňský kraj? Jakým směrem a ke komu putují veřejné prostředky? To nyní může detailně…