Druhá šance pro lidi s trestní minulostí: V pražské Stromovce běžci utíkali před předsudky

14.06.2018 13:45

Přes tři stovky závodníků běžely Stromovkou, aby upozornili na složitou situaci osob s trestní minulostí. Bývalí vězni mají často potíže s hledáním zaměstnání nebo čelí různým předsudkům. I to je podle odborníků důvodem vysoké recidivy (aktuálně dosahuje v ČR 70 %).

Druhá šance pro lidi s trestní minulostí: V pražské Stromovce běžci utíkali před předsudky
Foto: Ministerstvo spravedlnosti
Popisek: Yellow Ribbon Run

Na připomínku toho, že si osoby s trestní minulostí zaslouží druhou šanci, vyběhl na start včerejšího závodu O2 Pražská štafeta rekordní počet závodníků. V sérii závodů Běhů se žlutou stužkou letos vyběhlo rekordních 450 běžců, z toho 18 bývalých a 25 současných vězňů.

Symbolem akce, která vznikla v Singapuru a rozšířila se do světových metropolí, je žlutá stužka. Do Česka její myšlenku přivezla ředitelka věznice ve Světlé nad Sázavou Gabriela Slováková. Druhý životní start pro vězně přišla i včera podpořit osobně. „Odstraňování předsudků je v zájmu celé společnosti. Vězeň, který nemá možnost pracovat, se pak často oklikou vrací k trestné činnosti,” řekla ředitelka tuzemské ženské věznice.

Štafetové kolíky si předávali mezi sebou současní i bývalí odsouzení, příslušníci Vězeňské služby, členové Probační a mediační služby, Ministerstva spravedlnosti a další lidé, kteří podporují myšlenku „žluté stužky.“ Krom podpory nové naděje pro osoby s trestní minulostí běžci v černých tričkách předvedli také výborné sportovní výsledky. Tým „Yellow Ribbon Run 32“ skončil z celkového počtu 800 štafet s časem 1:14 na skvělém čtvrtém místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Tucet hlavních změn pro podnikatele v roce 2019

12:08 Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Tucet hlavních změn pro podnikatele v roce 2019

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) oznamuje ke konci každého roku výčet …