Držitelem ceny Český zavináč se stal Integrovaný záchranný systém České republiky

13.04.2017 20:05 | Zprávy

V rámci 20. ročníku konference ISSS/V4DIS byly vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč. Aktuálním držitelem tradiční ceny se stal Integrovaný záchranný systém ČR, a to za zásadní přínos k rozvoji a modernizaci IZS a tísňových linek prostřednictvím realizace programu NIS IZS a projektů jednotlivých složek.

Držitelem ceny Český zavináč se stal Integrovaný záchranný systém České republiky
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Ocenění převzali z rukou Milana Haška, ředitele úseku komunálního financování České spořitelny, a Tomáše Renčína, výkonného ředitele konference ISSS/V4DIS a zároveň předsedy spolku Český zavináč, genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR, plk. Ing. Luděk Prudil, ředitel HZS Libereckého kraje a MUDr. Marek Slabý, ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

„Porota ocenila především úspěšné dokončení realizace více než čtyřicítky souvisejících projektů, které vytvářejí ucelený a funkční systém příjmu tísňového volání všech základních složek integrovaného záchranného systému,“ poznamenává RNDr. Tomáš Renčín, předseda spolku Český zavináč. „Vnímáme to jako velký přínos v rozvoji informační společnosti a výrazné zrychlení spolupráce záchranných složek i zkrácení času mezi oznámením a zásahem na místě události.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

22:08 Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

Papírové betlémy Trnky, Lady nebo Šlitra k vidění po setmění. Noci betlémů upozorňuje na výjimečnou …