E-commerce jako perspektivní cesta k proniknutí na čínský trh

11.12.2016 16:31

V budově Ministerstva zemědělství ČR v Praze se konalo setkání zástupců českých potravinářských firem s představiteli významných čínských obchodních společností Alibaba Group, Davida Baumgarta, ředitele pro vládní vztahy v Evropě, a prezidenta čínské společnosti Regent Michaela Zhanga. Setkání organizovalo OEÚ ZÚ Peking ve spolupráci s MZe ČR.

E-commerce jako perspektivní cesta k proniknutí na čínský trh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zemědělství
reklama

Společnost Alibaba patří k nejvýznamnějším e-commerce platformám nejen v ČLR, ale i v celosvětovém měřítku. Společnost Regent je velmi úspěšnou čínskou společností importující německé pivo a víno s pobočkami ve všech největších čínských městech. Obě společnosti by rády rozšířily svá portfolia o nabídku českých produktů, konkrétně českého piva.

Se vzrůstajícím podílem e-commerce na prodeji potravin a nápojů, který v ČLR v současnosti tvoří přes 30 % celkového objemu prodeje potravin (v ČR je tento podíl stále hluboce pod 10 %), se jednalo o jedinečnou příležitost jak rychleji a efektivněji nabídnout kvalitní české výrobky čínským zákazníkům.

Setkání, které bylo navázáno na pravidelné proexportní semináře pořádané MZe ČR, se zúčastnilo přes 20 zástupců českých potravinářských a nápojářských firem včetně pivovarů. Všechny přítomné nejprve přivítal ministr zemědělství Marian Jurečka, poté oba zástupci krátce představili své společnosti. Následovala krátká bilaterální jednání s ministrem a na závěr matchmaking s jednotlivými firmami. David Baumgart, který přicestoval ze sídla společnosti v Berlíně, se posléze zúčastnil též proexportního semináře a setkání s firmami pořádaného MZe v Olomouci 25.11.2016.

V současné době ZÚ Peking jedná o vytvoření speciálního e-shopu CzechMall v rámci jedné z hlavních internetových platforem provozovaných právě společností Alibaba, který by mohl za výhodných podmínek výrazně přispět k propagaci české produkce na čínském trhu. David Baumgart mimo jiné informoval o možnosti vytvoření zvláštního e-shopu pouze pro česká piva v rámci ČLR, jehož potenciální vytvoření bude záviset na exportních možnostech a vůli českých pivovarů. Michael Zhang a tříčlenná delegace společnosti Regent v průběhu své týdenní návštěvy ČR navštívili několik českých pivovarů, se kterými pokračují v jednání. Obě návštěvy vedly k zahájení obchodních jednání s několika českými firmami.

V příloze pod článkem naleznete prezentaci D. Baumgarta, zástupce společnosti Alibaba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Ohře: Informace k lokalitám pro akumulaci povrchové vody

19:27 Povodí Ohře: Informace k lokalitám pro akumulaci povrchové vody

Aktuální informace z médií přinášejí zprávy o rozšíření počtu lokalit pro akumulaci povrchové vody d…