ERÚ: Radní Martina Krčová obhájila svůj mandát

30.07.2021 17:17

Rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se obměňuje každý rok, když k 31. červenci vždy jednomu z radních končí pětileté funkční období a od 1. srpna ho střídá nově jmenovaný člen Rady.

ERÚ: Radní Martina Krčová obhájila svůj mandát
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

V nadcházejícím roce však bude Rada ERÚ zasedat ve stávajícím složení. Svůj mandát obhájila stávající radní Martina Krčová, jejíž nové funkční období začíná v neděli 1. srpna 2021.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17963 lidí

Martina Krčová spojila s úřadem prakticky celý svůj dosavadní profesní život. Na úřad nastoupila už v době jeho založení, v roce 2001. Pracovala na pozicích od vedoucí oddělení analýz, přes ředitelku odboru strategie, až po místopředsedkyni pro regulaci a posléze místopředsedkyni pro evropské záležitosti a strategii. V roce 2019 se na úřad vrátila po krátké přestávce, už jako členka Rady ERÚ.

„Původním vzděláním jsem ekonomka, na čemž při své práci stále stavím. Jsem připravená se plně podílet na nastavení finančního rámce pro šesté regulační období v zásadách regulace a nastavení nového designu trhu.

Aplikovaný výzkum se stává nedílnou součástí pracovních aktivit úřadu a mým cílem je nadále pokračovat v koordinaci projektů ve spolupráci s Technologickou agenturou České republiky.  Kromě toho bych ráda pokračovala v činnostech věnovaných lokální a komunitní energetice. Účast občanů a místní samosprávy v projektech komunitní energetiky vytváří významnou přidanou hodnotu v lokálním i národním měřítku v plnění klimatických cílů, a podporu regulátora si proto jistě zaslouží,“ naznačuje svou budoucí náplň práce Martina Krčová, členka Rady ERÚ.

„Novinek se na nás v energetice valí víc než dost, ať už jde o novelu energetického zákona, nový zákon o podporovaných zdrojích energie nebo evropské i národní strategie a plány. Zachování Rady ve stávajícím složení tak nabízí kontinuitu přinejmenším v oblasti regulace. Zároveň, když vláda potvrdila ve funkci Martinu Krčovou, ukázala tím, že jako Rada i kolektiv úřadu odvádíme dobrou práci. I když se snažíme naslouchat také kritikům, je pro nás zadostiučiněním, že celkově jsou naše kroky vnímány pozitivně, protože skutečně míří ve prospěch spotřebitelů,“ říká Stanislav Trávníček, předseda Rady ERÚ.

Martina Krčová získala obhajobou dosavadní pozice nový pětiletý mandát radní ERÚ. V Radě ERÚ dále působí (řazeno podle zbývající délky mandátu) Petr Kusý, Ladislav Havel, Stanislav Trávníček (předseda Rady) a Markéta Zemanová. Podrobnosti o radních ERÚ vč. stručných životopisů naleznete na webových stránkách úřadu www.eru.cz (zde).

Ing. Martina Krčová, MBA
členka Rady ERÚ
Vystudovala Provozně ekonomickou fakultu na České zemědělské univerzitě v Praze a MBA studium na International Business School v Brně. V roce 1997 nastoupila na Ministerstvo průmyslu a obchodu na pozici ministerského rady pro regulaci v energetice.

Od roku 2001 pracovala na Energetickém regulačním úřadě. V letech 2002-2003 zastávala pozici vedoucí oddělení analýz. Od roku 2003 do roku 2009 působila jako ředitelka odboru strategie, kde byla zodpovědná za ekonomickou regulaci v energetice a přípravu regulačních výkazů a právních předpisů v sekundární legislativě.

Od roku 2011, po jmenování místopředsedkyní pro regulaci, se zabývala vydáváním cenových rozhodnutí, regulačním výkaznictvím pro držitele licencí a legislativou v rámci kompetencí ERÚ k Energetickému zákonu. Od roku 2015 do roku 2017 zastávala na ERÚ funkci místopředsedkyně pro evropské záležitosti a strategii. V její kompetenci bylo řízení mezinárodních aktivit ERÚ. Podílela se také na přípravě společných postupů k implementaci nové evropské energetické legislativy a na koordinaci spolupráce s Agenturou pro spolupráci energetických regulačních orgánů (ACER). V roce 2019 působila na Úřadě městské části Praha 7 na manažerské pozici v oblasti energetiky.

Dne 1. srpna 2019 byla jmenována členkou Rady ERÚ se zkráceným mandátem na 2 roky. V roce 2021 svůj mandát radní ERÚ obhájila, tentokrát již na plné pětileté funkční období.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DIAMO: Veřejnost se podívala do štoly ložiska v Zlatých Horách

13:20 DIAMO: Veřejnost se podívala do štoly ložiska v Zlatých Horách

V sobotu 25. září 2021, symbolicky v den, kdy slaví svátek Zlata a Zlatuše, uspořádal státní podnik …