ERÚ ke složce ceny na podporu elektřiny z POZE

2. 12. 2016 16:37

V souladu se zákonem č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, stanovil Energetický regulační úřad pro rok 2017 složku ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů energie ve výši předpokládaných nákladů na podporu elektřiny v roce 2017, tedy přibližně ve výši 2,6 mld. Kč.

ERÚ ke složce ceny na podporu elektřiny z POZE
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ
reklama

Předpokládaná výše vyplacené podpory vychází z cenového rozhodnutí ERÚ č. 5/2016, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie, které vychází z již vydaných rozhodnutí Evropské komise ve věci notifikace.

Pro konečné zákazníky to znamená meziroční pokles výše složky ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů energie o desítky procent. Níže uvedená tabulka uvádí průměrné platby za složku ceny na podporu elektřiny vztažené na odebrané množství elektřiny u zákazníků na jednotlivých napěťových hladinách.

Výše složek ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů energie je stejná pro všechny hladiny, nicméně průměrná platba za složku ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů energie vztažená na odebrané množství elektřiny klesá s využitím rezervovaného příkonu zákazníka.

Dne 28. listopadu 2016 byla vydána tisková zpráva Evropské komise: „Komise schválila český režim podpory pro energii z obnovitelných zdrojů“. Energetický regulační úřad bude analyzovat dané rozhodnutí a následně aktualizovat složku ceny na podporu elektřiny pro rok 2017, jakmile obdrží notifikační rozhodnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

16:26 Královéhradecký kraj: V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

Po Velikonocích budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Zároveň opět do…