ERV Evropská pojišťovna nově pojistí COVID-19 po celém světě Kryje léčebné výlohy, storno i znemožnění návratu

30.06.2020 19:38

ERV Evropská přichází s novým připojištěním Extra, které se vztahuje na širokou škálu problémů spojených s koronavirem. Neomezuje se pouze na léčebné výlohy v zahraničí, platí i při nutnosti zrušení cesty z důvodu onemocnění COVID-19.

ERV Evropská pojišťovna nově pojistí COVID-19 po celém světě Kryje léčebné výlohy, storno i znemožnění návratu
Foto: ERV
Popisek: ERV Evropská pojišťovna
reklama

Pojištění pomůže, i když se klient nemůže vrátit ze zahraničí v původně plánovaném termínu. Vztahuje se na všechny cesty uskutečněné od pátku 26. června 2020.

„Připojištění COVID-19 nabízíme vždy jako doplněk stávajícího cestovního pojištění. K některým druhům cestovního pojištění se dodatečně sjednává pouze část tohoto připojištění, protože zbylé jsou již obsaženy v základu cestovního pojištění. Například ve standardních produktech Sbaleno, MultiTrip nebo Business Travel je léčení COVID-19 obsaženo již v základní ceně,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny a pokračuje: „Doporučujeme klientům pravidelně sledovat informace o rizikovosti jednotlivých destinací na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV). Naše cestovní pojištění totiž funguje pouze v zemích, kam MZV nevydalo doporučení necestovat. Rozdělení zemí podle tzv. COVID semaforu ale nemá na platnost pojištění vliv, takže pojišťujeme i do zemí z červené části semaforu.“

Léčebné výlohy

Nové pojištění rozšiřuje platnost stávajícího pojištění léčebných výloh i na nemoc COVID-19. Evropská tak uhradí výlohy na léčení klienta v zahraničí, u něhož se toto onemocnění prokáže. Další podmínky pojištění platí v původním rozsahu. Výlohy na léčení COVID-19 jsou standardní součástí pojištění Sbaleno, MultiTrip nebo Business Travel. „Našim klientům také bezplatně prodloužíme pojištění na celou dobu, kterou musí strávit nuceně v zahraničí kvůli onemocnění COVID-19. Stačí, když se nám ozvou na naši zákaznickou linku,“ upřesňuje Vlastimil Divoký.

Pojištění storna

Připojištění Extra také rozšiřuje platnost stávajícího pojištění storna i na situace, kdy je klient nucen zrušit svou cestu, protože onemocní COVID-19. Zrušení cesty z důvodu onemocnění COVID-19 je standardní součástí produktů Storno, Storno Plus nebo MultiTrip. Vztahuje se dokonce i na případ, kdy klient na začátku své dovolené (ještě v ČR) není kvůli nevyhovujícímu zdravotnímu stavu vpuštěn do letadla a tím přijde o svůj zájezd či dovolenou. Samotná obava z koronaviru v oblasti, kam má klient cestovat, však důvodem pro uznání storna není.

Znemožnění návratu domů

Pojištění pomůže i v situacích, kdy musí klient prodloužit svůj pobyt v zahraničí z důvodu nezaviněného umístění do karantény či nesplnění zdravotních podmínek pro cestu zpět (nevpuštění na palubu). „Klientům uhradíme mimořádné a doložené náklady na náhradní ubytování a pozdější zpáteční cestu, a to až do výše 7.500 Kč pro Evropu nebo 15.000 Kč při mimoevropské cestě,“ dodává Vlastimil Divoký.

Konkrétní situace, kdy připojištění Extra pomůže

- Klient je již v zahraničí a prokáže se u něj nemoc COVID-19, přičemž ho umístí do nemocnice nebo karantény.
- Před zahraniční cestou (ještě v ČR) se u klienta potvrdí onemocnění COVID-19, takže nemůže vycestovat.
- Na začátku dovolené klienta kvůli nevyhovujícímu zdravotnímu stavu (nejčastěji kontrola na letišti) nevpustí ještě v ČR do letadla a tím přijde o svůj zájezd.
- Klient je v zahraničí a před nebo při návratu nesplní zdravotní požadavky nebo ho umístí do karantény a tím nestihne svůj původní termín cesty zpět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní lesy zahajují Dny za obnovu lesa, konat se bude na dvě stě akcí po celé republice

18:02 Státní lesy zahajují Dny za obnovu lesa, konat se bude na dvě stě akcí po celé republice

Dvě stovky pracovních Dnů za obnovu lesa připravily Lesy ČR pro veřejnost na letošní jaro a léto. Te…