Eko-kom: Vyhlášení výsledků soutěže obcí „O křišťálovou popelnici 2016“

12.06.2017 10:14

Osmnáctý ročník konference Odpady a obce, která proběhne tradičně v Hradci Králové 14. a 15. června

Eko-kom: Vyhlášení výsledků soutěže obcí „O křišťálovou popelnici 2016“
Foto: red
Popisek: EKO-KOM

Konference Odpady a obce 2017 bude i tentokrát zajímavou příležitostí pro setkání zástupců obcí a měst, veřejné správy a odborné veřejnosti. Diskutovat budou o řadě aktuálních témat ze světa odpadového hospodářství.

V rámci konference ve východočeské metropoli proběhne, jak už se stalo v minulých ročnících zvykem, také slavnostní vyhlášení výsledků soutěže obcí „O křišťálovou popelnici 2016“. V celorepublikovém klání jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem, klíčovým kritériem je pak tříděný sběr využitelných složek odpadů. Soutěž je určena všem obcím zapojeným v systému EKO-KOM, tedy aktuálně pro 6 114 obcí a měst. Kromě prestižního titulu získá vítěz letošního 13. ročníku také putovní křišťálovou popelnici.

Medailonky všech 15 finalistů jsme zpracovali do speciální brožury, kterou dostanou účastníci konference při prezenci. V letošním roce se do finálového kola probojovala tato města: Jablonec nad Jizerou, Jaroměř, Jihlava, Lanškroun, Olomouc, Opava, Rychnov nad Kněžnou, Šternberk, Uherské Hradiště, Velké Meziříčí a Zábřeh. S nimi i obce Čejkovice, Lety, Ořech a Putim.

Konference ODPADY A OBCE 2017 se koná pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Svazu měst a obcí ČR, Asociace krajů ČR, Hospodářské komory ČR a města Hradec Králové a je součástí cyklu odborných konferencí Odpadové dny 2017.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha získala na rozvoj školství přes 78 milionů korun

11:42 MHMP: Praha získala na rozvoj školství přes 78 milionů korun

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpořilo hlavní město v oblasti školství. V dotačním p…