Ekolamp: Třicet učitelů získalo titul „Ekoučitel roku“

08.07.2014 13:30

Iniciativa Recyklohraní ocenila učitele za výjimečné projekty v oblasti environmentální výchovy.

Ekolamp: Třicet učitelů získalo titul „Ekoučitel roku“
Foto: tan
Popisek: Elektroodpad na skládce

Třicet učitelů získalo titul „Ekoučitel roku“ od vzdělávacího projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. „Ocenili jsme učitele, kteří se výjimečně zasloužili o vzdělávání v oblasti ekologie a recyklace odpadů, zejména baterií, zářivek a použitých drobných elektrozařízení,“ říká Ilona Johnová Koukalová, ředitelka Recyklohraní.

O titul mohli usilovat pedagogové z MŠ, ZŠ, SŠ, ale i pedagogové volného času či pracovníci dětských a mateřských center z celé České republiky. Mezi hodnoticími kritérii byly například realizace jednoho ekologického projektu a příprava osvětové kampaně na podporu recyklace použitých baterií, elektrozařízení a světelných zdrojů ve své obci či městě. „Vyhodnotili jsme přes 100 zajímavých nápadů na další ekologické aktivity vhodné do výuky,“ dodává Ilona Johnová Koukalová.

Do vzdělávacího projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se od jeho vzniku zapojilo již 3239 mateřských, základních a středních škol a školských zařízení. Děti se v něm hravou formou učí ohleduplnosti k přírodě, jejím zdrojům, seznamují se s důvody a způsoby recyklace odpadů.

„Účast v soutěži mi dala lepší možnost, jak žáky více zapojit do ekologie. Moji výhru přivítali s velkým nadšením. Radost z ocenění měla i paní ředitelka a mé kolegyně. Děkuji organizátorům za krásný nápad soutěže Ekoučitel,“ shrnula za všechny oceněné své pocity Jiřina Cíglerová ze ZŠ Chbany.

„Jsme rádi, že soutěž byla pro vyučující přínosem. Mohli jsme díky ní ocenit práci všech učitelů, kteří nad rámec svých pracovních povinností a často ve svém volném čase pracují s dětmi na plnění soutěžních úkolů,“ dodává Ilona Johnová Koukalová. 

Slavnostní vyhlášení vítězů v environmentálním duchu

Slavnostní vyhlášení Ekoučitele roku 2013/14 proběhlo v environmentálním duchu. Pro oceněné pedagogy byl přichystán dvoudenní pobyt v krásné přírodě okolo vrchu Křemešník, spousta zajímavých aktivit a na závěr návštěva linky na recyklaci odpadních elektrických a elektronických zařízení, papíru a plastu v Jihlavě. Organizátoři se s vyučujícími podělili o zajímavé nápady pro práci s dětmi v přírodě. Jako poděkování si učitelé odnesli drobné dárky od partnerů projektu.

„Zájem vyučujících, kvalita jejich projektů a spousta skvělých nápadů, které se nám v rámci Ekoučitele roku sešly, jsou pro nás motivací při přípravě dalšího ročníku soutěže,“ uzavírá Ilona Johnová Koukalová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce neodhalila v 2. čtvrtletí žádný případ diskriminace

11:48 Česká obchodní inspekce neodhalila v 2. čtvrtletí žádný případ diskriminace

Česká obchodní inspekce ve 2. čtvrtletí 2021 kontrolovala, zda nedochází ze strany prodávajících k n…