Elektrárenští hasiči krotili ohnivé kohouty a zachraňovali tonoucí divočáky

14.08.2012 9:45 | Zprávy

Během prvního pololetí letošního roku absolvovali profesionální hasiči z elektráren Tušimice a Prunéřov 116 výjezdů, což je o 42 méně než za stejné období loňského roku.

Elektrárenští hasiči krotili ohnivé kohouty a zachraňovali tonoucí divočáky
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Tušimičtí vyjížděli ve 48 a prunéřovští v 68 případech. V rámci Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS), zasahovali sedmkrát. Tradiční samozřejmostí byla likvidace následků dopravních nehod na silnici 1/13 u Elektráren Prunéřov a několika požárů mimo lokality elektráren.

„Kolegové z Tušimic zasahovali v rámci IZSčtyřikrát, prunéřovští měli o jeden výjezd méně,“ říká Luboš Lorenz, velitel Pobočné stanice požární ochrany Elektráren Tušimice a Prunéřov. Jak dodal, stejně jako vloni jim daly zabrat dopravní nehody a požáry v okolí elektráren. „Převážně hořely travnaté porosty v období sucha, případně někdo na jaře vypaloval trávu, což se pochopitelně nesmí, a nezvládl to. Nejrozsáhlejší byl přitom požár travnatého porostu v chatové oblasti za Elektrárnou Tušimice ve směru na Sempru. Tam se sjelo více hasičských jednotek. Přímo v lokalitě elektráren hořelo jen jednou, a to v březnu, kdy něčí nedbalostí chytla tráva a na zemi složené původní dřevěné sloupky oplocení prunéřovské jedničky. Naštěstí to bylo mimo výrobní zařízení, takže škoda byla prakticky nulová,“přiblížil Luboš Lorenz výjezdy za zkrocením ohnivých kohoutů.

Čas mezi výjezdy věnují elektrárenští hasiči například pravidelné kontrole a údržbě svého vozového parku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ČEZ

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Zpřístupněné jeskyně Evropy mapuje knižní průvodce

22:08 Správa jeskyní: Zpřístupněné jeskyně Evropy mapuje knižní průvodce

Při cestách po Evropě pomůže zájemcům o návštěvu přírodních krasových podzemí nový knižní průvodce.