Elektrowin: Děti z Jihomoravského kraje se budou učit ekologii přímo na sběrných dvorech

23.9.2013 1:58 odp.

Jak správně nakládat s vysloužilými elektrospotřebiči a dalším odpadem se bude učit přímo ve sběrných dvorech šesti měst a obcí Jihomoravského kraje na 1700 žáků.

Elektrowin: Děti z Jihomoravského kraje se budou učit ekologii přímo na sběrných dvorech
Foto: Elektrowin
Popisek: Logo společnosti Elektrowin

Více než sedmnáct set školou povinných dětí dorazí na sběrné dvory měst v Jihomoravském kraji. Ten ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN pořádá od 23. září do 1. října ve sběrných dvorech šesti měst a obcí ekologicko-naučnou akci nazvanou Zaskočte si pro radu, jak se zbavit odpadu.

Více než 1700 žáků a studentů mateřských, základních a středních škol, které do sběrných dvorů přivedou učitelé jejich škol, se tak bude učit ekologii přímo v terénu. Od 23. září do 1. října se akce postupně uskuteční v těchto městech: Hodonín, Břeclav, Kyjov, Znojmo, Vyškov a Kuřim.
„V našem kolektivním systému se na školáky zaměřujeme dlouhodobě, jsme si vědomi, že za pár let budou rozhodovat o nakládání s vysloužilým elektrozařízením ve svých vlastních domácnostech,“ říká Táňa Pokorná ze zákaznického oddělení ELEKTROWINu.
Účastníci akce se dozví od odborníků, jak se ve sběrných dvorech nakládá nejen s elektrospotřebiči, které již dosloužily, ale i s ostatním odpadem, který lidé vyprodukují. Kam následně putuje, proč je důležité odpad třídit a odkládat jej do míst k tomu určených. Jedině tak je možné zajistit jeho důslednou recyklaci. Díky ní se odpady mění v materiál, jenž lze znovu využít ve výrobě, a významně tak šetřit suroviny, elektrickou energii a životní prostředí.

Při návštěvě sběrného dvora si budou moci žáci a studenti právě získané informace bezprostředně otestovat a zasoutěžit si o drobné dárky.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

22:45 Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

Dne 16. června 2022 se v Drážďanech uskutečnilo zakončení projektu přeshraniční spolupráce Státní ze…