Elektrowin: Pardubický kraj si drží ve sběru spotřebičů osmé místo

26.11.2013 20:25 | Zprávy

Více než 1460 tun vysloužilých elektrospotřebičů odevzdali loni obyvatelé Pardubického kraje k recyklaci prostřednictvím kolektivního systému ELEKTROWIN. Letošní čísla zatím naznačují, že tento výsledek může být překonán. Pardubický kraj se těmito výsledky dlouhodobě řadí na osmé místo v České republice.

Elektrowin: Pardubický kraj si drží ve sběru spotřebičů osmé místo
Foto: Elektrowin
Popisek: Logo společnosti Elektrowin

Daří se to i díky finanční podpoře, kterou ELEKTROWIN poskytuje na další zdokonalování zpětného odběru. Tato podpora činí v Pardubickém kraji každoročně přes milion korun.

Obce Pardubického kraje díky spolupráci s ELEKTROWINem ušetřily v roce 2012

10 000 000 Kč, v roce 2013 zatím necelých 8 000 000 korun. „Jsou to peníze, které by bylo nutné vynaložit na sběr a recyklaci elektrozařízení, kdyby neexistoval jejich systém zpětného odběru a města a obce by tyto náklady musely hradit ze svých rozpočtů,“ říká Táňa Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWINu.

„Spolupráce Pardubického kraje se společností ELEKTROWIN je v souladu s cíli krajského Plánu odpadového hospodářství, vytváří podmínky k rozvoji sběru elektrozařízení a podporuje aktivní účast obyvatel, prodejců i firem na třídění a předcházení vzniku odpadů,“ shrnuje přínos spolupráce kraje a kolektivního systému Václav Kroutil, radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov.

Motivační program odměňuje aktivní města a obce

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let

19:21 ČEZ: Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, největší a nejvýkonnější přečerpávací elektrárna v Česk…