Elektrowin: V Libereckém kraji se poprvé rozjedou vlaky do stanice Recyklace

04.11.2013 11:20 | Zprávy

Liberecký kraj ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a společností České dráhy, a. s., zrealizují na vybrané železniční trati nový projekt na podporu zpětného odběru elektrozařízení.

Elektrowin: V Libereckém kraji se poprvé rozjedou vlaky do stanice Recyklace
Foto: Elektrowin
Popisek: Logo společnosti Elektrowin

Průzkumy zaměřující se na informovanost obyvatelstva o zpětném odběru elektrozařízení ukazují, že stále mnoho občanů České republiky skladuje vysloužilé elektrospotřebiče doma v kůlnách, na půdách či v garážích. Častými důvody jsou jednak neznalost občanů, kam vlastně nepotřebné spotřebiče odložit, jednak horší dostupnost sběrného místa. Snahou společností zajišťujících zpětný odběr je zabezpečit, aby se nepotřebné spotřebiče dostaly z domácností až ke zpracovatelům a následně k recyklaci. 

Nejnovější akcí, která má napomoci co největší informovanosti široké veřejnosti o možnostech správného a z ekologického hlediska odpovídajícího odkládání vysloužilých spotřebičů či o jejich dalším využití, pokud projdou procesem recyklace, je nový projekt Jízda do stanice Recyklace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…