Energetické štítky k prodejům nemovitosti prozatím vyžaduje jen 20 procent prodávajících a kupujících

10.03.2013 8:51 | Zprávy

Od ledna 2013 si mohou zájemci pořídit energetický štítek na budovu, od dubna je jeho pořízení při transakcích s nemovitostmi povinné. Zájem o tyto štítky je však zatím malý. Aktuální statistiky jedné z největších realitních kanceláří v Česku, M&M reality, ukazují, že v současné době má o tyto štítky zájem pouhých 20 procent klientů.

Energetické štítky k prodejům nemovitosti prozatím vyžaduje jen 20 procent prodávajících a kupujících
Foto: M&M reality
Popisek: M&M reality

Kupující prozatím nevyžadují pořízení energetického štítku na danou nemovitost. Někteří to považují za zbytečnost a vystačí si s vyúčtováním plynu a elektřiny z předchozích let, jiní na nich při koupi netrvají pouze proto, že mají strach, aby se poplatek za štítek nepromítnul do konečné ceny za nemovitost.

V praxi se cena štítku pohybuje od 3 500 Kč do 12 000 Kč, podle velikosti a stavu nemovitosti. V případě speciálních nemovitostí, jako jsou hotely či kancelářské budovy, lze hovořit o několikanásobně vyšších částkách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ získala prestižní ocenění Red Dot Design Award

16:32 Skupina ČEZ získala prestižní ocenění Red Dot Design Award

“Designové Oscary“ od německé instituce Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Ocenění si odnesl smart …