Energetický regulační úřad a Sdružení místních samospráv ČR upozorňují na nepoctivé zprostředkovatele

05.02.2016 11:21 | Zprávy

Sdružení místních samospráv ČR disponuje bezmála stovkou podnětů svých členských obcí o nekalých praktikách, nevýhodných smluvních vztazích a živelné situaci v oblasti odběru elektřiny a plynu, která vyplývá ze smluvních vztahů obcí a měst se společností Energie pod kontrolou, o.p.s.

Energetický regulační úřad a Sdružení místních samospráv ČR upozorňují na nepoctivé zprostředkovatele
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

Společnost Energie pod kontrolou, která vznikla na základě iniciativy některých starostů měst a obcí, kteří také byli členy dozorčí rady, fungovala pro smluvně vázané obce jako zprostředkovatel cenově výhodných dodávek energií a v určitých případech i jako správce odběrných míst. Jelikož tato společnost nebyla přímým dodavatelem, nevztahuje se na ni působnost Energetického regulačního úřadu (ERÚ). V tomto postavení se společnost Energie pod kontrolou dostala z blíže nespecifikovaných příčin do částečné platební neschopnosti, kdy neodváděla od obcí vybrané platby za nasmlouvaná odběrná místa výhradnímu dodavateli elektřiny, společnosti Amper Market, a.s. Tato situace se patrně netýkala dodávek plynu. V závěru roku 2015 navíc začalo docházet k převodu smluvních vztahů mezi obcemi a společností Energie pod kontrolou na společnost Energie Pro s.r.o., a to na základě jednání společnosti Energie pod kontrolou, která se opírala o dřívější plné moci či jiná ustanovení smluv s obcemi.

V této nepřehledné situaci některé obce vypověděly smlouvu se společností Energie pod kontrolou, případně od smlouvy odstoupily, některé naopak ve smluvním vztahu s výše uvedenými subjekty setrvaly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…