Energetický regulační úřad dokončil jednání o pravidlech v elektroenergetice a plynárenství

29.05.2015 18:03

Na podmínkách nastavení metodiky pro IV. regulační období v elektroenergetice i plynárenství se tento týden dohodlo vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se zástupci všech regulovaných subjektů.

Energetický regulační úřad dokončil jednání o pravidlech v elektroenergetice a plynárenství
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

IV. regulační období začne platit od 1. ledna 2016 a bude zkráceno na tři roky, během nichž dojde k novému ocenění společností a nastavení dlouhodobých regulačních pravidel.

„Do jednání jsme šli se snahou maximálně ochránit spotřebitele, tedy zajistit bezpečné, spolehlivé a kvalitní dodávky energií za přijatelné ceny. Spotřebitelé musejí mít jistotu, že budou mít energii skutečně k dispozici a že nezaplatí víc, než je nezbytně nutné. Jsem přesvědčena, že se nám podařilo tomuto závazku dostát a že regulované subjekty jsou nastavením podmínek dostatečně motivovány k investicím, které jsou nezbytné pro udržení funkčnosti infrastruktury i energetické bezpečnosti České republiky,“ uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Na základě této dohody bude nyní ERÚ připravovat potřebné vyhlášky a podklady pro cenové rozhodnutí pro rok 2016, které vyhlásí dle zákonných norem v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Předsedkyně ERÚ a místopředseda úřadu odpovědný za regulaci Jan Nehoda finální dohodu tento týden úspěšně projednali s vedením firem ČEPS, a.s., ČEZ Distribuce, a.s., E.ON Distribuce, a.s. a PREdistribuce, a.s. za oblast elektroenergetiky a s plynárenskými společnostmi NET4GAS, s.r.o., Pražská plynárenská distribuce, a.s., RWE Gasnet, s.r.o. a E.ON Distribuce, a.s.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …