Energetický regulační úřad zahajuje cenové kontroly podporovaných zdrojů energie

05.03.2019 18:47 | Zprávy

Úvodní desítku cenových kontrol podporovaných zdrojů energie v těchto dnech zahajuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Jde o první kontroly svého druhu od roku 2016, kdy byl novelizován energetický zákon.

Energetický regulační úřad zahajuje cenové kontroly podporovaných zdrojů energie
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

Cenové kontroly podporovaných zdrojů energie vykonávala do roku 2016 Státní energetická inspekce (SEI), poté měly přejít pod ERÚ. Celý proces ale zastavila nejasná dělba kompetencí mezi úřady napříč zákony – v energetickém zákoně, zákoně o podporovaných zdrojích energie a kompetenčním zákoně. SEI tehdy s kontrolami přestala, aniž by je ERÚ zahájil.

„Rada ERÚ už po svém příchodu v roce 2017 deklarovala, že si tyto kontroly nemůže státní správa přehazovat jako horký brambor a musíme se jich chopit. Podporovaným zdrojům jsou ročně vypláceny desítky miliard korun z veřejných prostředků, které nemohou zůstat bez dozoru,“ říká Vladimír Vlk, radní ERÚ. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Mám dotaz

Možná vám přijde hloupý, ale jaký je rozdíl, jestli třeba muniční iniciativu řeší státy NATO sólo nebo to bude řešit NATO jako celek? Mě to přijde stejné, jen zaobalené jinak. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Policisté řídí nasazení sil a prostředků

10:17 Policie ČR: Policisté řídí nasazení sil a prostředků

Na tísňové lince 158 odbaví policisté na Vysočině průměrně 135 hovorů denně.