Epidemie chřipky na území ČR postupně odeznívá

19.02.2017 14:30 | Zprávy

V 7. kalendářním týdnu celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky poklesla v České republice o 14,5 % a dosáhla hodnoty 1 335 nemocných na 100 000 obyvatel.

Epidemie chřipky na území ČR postupně odeznívá
Foto: AMI
Popisek: Nemocné dítě - ilustrační obrázek

„Podle nejnovějších údajů Státního zdravotního ústavu chřipková epidemie na území ČR postupně odeznívá. Přetrvávají však regionální epidemická ohniska,“ uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

V 7. kalendářním týdnu celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky poklesla v České republice o 14,5 % a dosáhla hodnoty 1 335 nemocných na 100 000 obyvatel. Pokles nemocnosti pozorujeme ve všech věkových skupinách a je patrný ve všech krajích, kromě kraje Karlovarského. Aktuálně nejvyšší nemocnost je hlášena z krajů Jihomoravského, Pardubického, Jihočeského a Libereckého.

Národní referenční laboratoř pro chřipku a oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s krajskými hygienickými stanicemi vývoj nemocnosti i nadále monitorují. Dominujícím původcem zůstává virus chřipky typu A/H3N2.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha: V ulici Aviatická vznikne nové stanoviště pro kontrolu vozidel a osob

19:15 Letiště Praha: V ulici Aviatická vznikne nové stanoviště pro kontrolu vozidel a osob

V ulici Aviatická byla zahájena stavba nového stanoviště, které umožní kontrolu vozidel a osob ještě…