Taky už si, milí koledníci, opakujete velikonoční říkanky a pletete pomlázku? Dobře děláte, Velikonoční pondělí je doslova za rohem. Pro většinu z nás představují blížící se svátky radostné oslavy příchodu jara a příležitost pro návštěvu příbuzných. Ani s výzdobou to nepřeháníme. Podle online průzkumu Ery za čokoládové figurky a dekorativní předměty na stůl většinou utratíme částku do 400 korun. Téměř dvojnásobek ale necháme v obchodech za alkohol a vejce, které koledníkům nejčastěji dáváme jako výslužku. V tomto díle Ze života peněz vám dáme stručný návod, abyste na nic nezapomněli.
1. Význam Velikonoc
Barvení vajíček, hodování a pomlázka – to jsou nejčastější první slova, která se lidem vybaví v souvislosti s oslavou Velikonoc. Zhruba polovina respondentů ale Velikonoce příliš neprožívá a tyto svátky vnímá jako další den volna. Většinou se přitom jedná o mladší ročníky. Ti starší naopak více zdůrazňují křesťanský význam Velikonoc.
Rada navíc: Velikonoce nemají stanovené přesné datum. Podle tradice se slaví v období po jarní rovnodennosti (21. 3.) a spadají na neděli po prvním jarním úplňku. Velikonoční pondělí letos připadá na 1. duben.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva