Era a Poštovní spořitelna mají poštovní známky od Adolfa Borna

21.12.2013 15:49

Česká pošta vydala u příležitosti 130. výročí založení poštovního bankovnictví vlastní poštovní známky Poštovní spořitelny a Ery. Známka s motivem poštovního vozu z dílny známého kreslíře Adolfa Borna vychází v limitované edici a nebude možné ji volně koupit.

Era a Poštovní spořitelna mají poštovní známky od Adolfa Borna
Foto: erasvet.cz
Popisek: Era

Vlastní známka Ery a Poštovní spořitelny tvoří pomyslný pár se známkou, kterou vydala letos v červnu u příležitosti 130 let poštovního bankovnictví Česká pošta. Spolupráce s Českou poštou, jež je pro Poštovní spořitelnu dlouhodobým strategickým partnerem, tak získává i svůj výtvarný rozměr.

„Kromě klasických archů se známkami jsme nechali připravit také známkový sešitek, který obsahuje celkem čtyři známky – dvě vlastní známky s poštovním vozem, jednu známku s kresleným logem Poštovní spořitelny a jednu známku s kresleným logem Ery. Autorem všech tří grafických návrhů je oblíbený malíř Adolf Born,“ vysvětluje Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny.

Sběratelé a milovníci filatelie se mohou těšit také na unikátní „obálky prvního dne“, které vycházejí v limitované sérii a jsou na nich opět motivy od Adolfa Borna. „Jelikož známky nebudou volně prodejné, předpokládáme, že o ně bude ze strany veřejnosti zájem. Vlastní známky chceme využívat jako netradiční dárek pro věrné i nové klienty. Také budeme pořádat minimálně dvě veřejné aukce, jejichž výtěžek půjde na dobročinné účely,“ doplňuje Dolanská. První aukce proběhne ve spolupráci s Kontem bariéry.

Edice dlouho očekávaných známek nebude pouze jednorázovou záležitostí. „V příštím roce chceme uspořádat putovní výstavu s názvem Výstava Adolfa Borna aneb Jak vzniká poštovní známka. Zájemci si ji budou moci prohlédnout na vybraných Era finančních centrech a poštách. V dubnu bude výstavu hostit i pražský Era svět na Jungmannově náměstí, kde vernisáž zahájí sám Adolf Born,“ uzavírá Vlasta Dolanská.

Era a Poštovní spořitelna jsou obchodní značky Československé obchodní banky, a.s. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daňová Kobra ukončila vyšetřování podvodu za téměř 800 milionů korun

17:59 Daňová Kobra ukončila vyšetřování podvodu za téměř 800 milionů korun

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…