Euromoney: nejlepší privátní bankou v ČR je Raiffeisen

15.02.2014 12:51

Privátní bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) bylo prestižním časopisem Euromoney vyhlášeno nejlepší privátní bankou v České republice. FWR navíc uspěla i v dalších dílčích kategoriích.

Euromoney: nejlepší privátní bankou v ČR je Raiffeisen
Foto: Raiffeisenbank
Popisek: Raiffeisenbank

Časopis Euromoney vyhlásil privátní banku Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) nejlepší privátní bankou v České republice. „Značce FWR se na českém trhu velmi daří, objem spravovaných aktiv nám roste o desítky procent ročně. Klienti oceňují především rozsah poradenských a investičních služeb, včetně řady produktů unikátních na českém trhu. Daří se nám získávat i klienty, kteří si doposud své peníze nechávali spravovat v Londýně či ve Švýcarsku. Tito klienti zjišťují, že už zde mohou získat stejně kvalitní služby, jaké jim nabízejí zahraniční privátní banky,“ zdůvodnil úspěch ředitel banky Friedrich Wilhelm Raiffeisen Petr Vitásek.

„Prestižní cena pro nejlepší privátní banku v ČR i vítězství v dílčích kategoriích je o to cennější, že přichází ze zahraničí, od poroty, která má možnost mezinárodního srovnání kvality nabízených služeb,“ dodal Petr Vitásek. FWR celkově zvítězila ve třech kategoriích:
-    Nejlepší privátní banka v ČR
-    Nejlepší vztahy s klienty (Relationship management)
-    Nejlepší služby pro velmi movité klienty s vklady nad 500 tisíc dolarů

Raiffeisenbank spustila nový koncept privátního bankovnictví pod značkou Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) v roce 2010. Od té doby přinesla na český trh nový standard služeb a řadu ojedinělých produktů, které doposud české privátní banky nenabízely, např. specializované investiční produkty, otevřenou architekturu či zakládání rodinných nadací a trustů. Banka rovněž představila kreditní kartu World Elite s nadstandardním pojištěním a concierge službami, která je nejprestižnější kartou na českém trhu a na celém světě ji vydává pouze zhruba 100 bank.

Podle odhadu FWR je pod správou českých privátních bank jen zhruba třetina peněz z těch, které by pod správou mohly být. Další třetinu spravují privátní banky v zahraničí a poslední část jsou peníze uložené v ČR, ale ne pod správou privátních bank, tedy jsou buď rozložené do různých bank nebo jejich majitel nevyužívá privátní služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB: Vláda termín přijetí eura prozatím nestanoví

8:10 ČNB: Vláda termín přijetí eura prozatím nestanoví

Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí České republiky a České národní banky zatím n…